Koty do adopcji
Psy do adopcji
Zostań domem tymczasowym
Pomóż pomagać
Dziękujemy

Rozmowa poprzez dotyk. GaSa – masaż relaksacyjny psów

29 październik 2015 r. 

Kochani,

Polecamy Waszej lekturze inspirującą i niezmiernie ciekawą książkę, której mamy przyjemność patronować i którą każdy właściciel czworonoga powinien przeczytać.

Autorką książki jest Opiekunka naszej byłej podopiecznej, suni Gandzi :).

Poniżej znajdziecie garść informacji o tej wyjątkowej lekturze.

Tytuł: „Rozmowa poprzez dotyk. GaSa – masaż relaksacyjny psów”
Autorka: Marta Mucha-Balcerek

O autorce:
Marta Mucha-Balcerek – autorka GaSa, dla której masaż i przebywanie z naszymi mniejszymi braćmi to orzeźwiający oddech w pędzącej rzeczywistości. Z wykształcenia zootechnik, absolwentka kursów: fizjoterapii psów w 1. Deutsche Ausbildungsstätte für Hundephysiotherapie oraz Instruktora Masażu Shantala. (www.martamucha.pl).

Opis książki/fragment wstępu:
„To nie jest podręcznik weterynaryjny ani zoofizjoterapeutyczny – to moja wizja masażu relaksacyjnego psów. (…) „Rozmowa poprzez dotyk. GaSa – masaż relaksacyjny psów” to sposób na powtórzenie wiadomości dla tych, którzy już poznali mnie osobiście oraz stworzenie możliwości dowiedzenia się więcej o mojej wizji masażu dla tych, którzy nie mieli jeszcze takiej możliwości.”

O metodzie/na okładce:

Masaż GaSa to rozmowa za pomocą dłoni z tymi, z którymi trudno porozumieć się słowami. To odkrywanie, jaki rodzaj kontaktu odpowiada naszemu podopiecznemu. To nieustanna komunikacja, czas na praktykowanie uważności i otwartości na czworonoga. GaSa to również sposób na zadbanie o siebie i swój stan ducha, na bycie TU i TERAZ. Podczas naszego spotkania w dotyku uczymy się, aby niczego nie oczekiwać i do niczego się nie przywiązywać, gdyż za każdym razem jest inaczej.

Opinie:
Wspaniała książka przeznaczona dla każdego opiekuna psa, a także specjalistów pracujących z psami jak lekarze weterynarii, behawioryści, zoopsycholodzy. Pokazuje, że masaż poprzez angażowanie zmysłów, emocji, uczuć może być niewerbalną formą komunikacji z psami, sposobem na zbudowanie trwałej więzi człowieka z psem. Wykonując masaż GaSa odbywasz niezwykłą podróż do swojego wnętrza i wnętrza twojego psa. (Katarzyna Gryglewska – lekarz weterynarii, inż. zootechniki, behawiorysta COAPE, opiekunka borderki Chéri).

W sposób szczególny polecam tę publikację osobom, które na co dzień pracują z psami, ale także właścicielom domowych pupili. W natłoku codziennych obowiązków często zapomina się o tak prozaicznej rzeczy jak relaks oraz budowanie pozytywnych relacji z czworonogiem. Jak pisze autorka „każdy pies jest inny”, dlatego warto oddać się lekturze i spróbować poznać swojego przyjaciela, nie tylko w obszarze „jakie umie sztuczki”, ale „jaki w ogóle jest” i porozmawiać z nim bez używania „dużych liter”. (Joanna Nawrocka-Rohnka – fizjoterapeuta, prezes fundacji „Mały Piesek Zuzi”, przewodniczka labradora Santka i buldożka francuskiego Karramby).

Książka Marty jest dla mnie o tym, co w życiu najważniejsze: o uważności, o miłości i o szacunku. O tym, co istnieje poza słowami i co nadaje sens wszystkiemu. (Marta Zawistowska – przyjaciółka psów, członek rady fundacji „Duch Leona”, opiekunka Alby).

Patronat:
Fundacja Mały Piesek Zuzi, Fundacja Głosem Zwierząt, Fundacja HovaWarty, Fundacja Viva!

Cena: 
- wersja w kolorze – ok. 40zł
- wersja czarno-biała – ok. 21zł

Księgarnia internetowa:
wyczerpane.pl

Polecamy! Zupełnie bezinteresownie.