Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fumo

Podstawowe informacje:

Urodzony: 06.2018

Zdrowie: wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony, testy FIV/FeLV ujemne

Stosunek do ludzi: pozytywny

Stosunek do dzieci: nie miał kontaktu

Psy: nie miał kontaktu

Koty: bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami. W domu tymczasowym mieszka również z innym kotem i bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie

Zachowanie: ciekawski, chętny do zabaw, ładnie korzysta z kuwety

Fumo o sobie:

2 maja 2019 r. 

Moi bracia już się wypowiedzieli na swoich profilach (Farel i Furio dla niezorientowanych), teraz nadeszła pora na moje 5 minut.

Jak już wiecie urodziłem się w Skórzewie w czerwcu 2018 roku. Pewnego dnia skuszono nas jedzeniem, zapakowano i zabrano w podróż, a później wypuszczono w miejscu, gdzie były też inne koty. Początkowo byliśmy mało ufni w stosunku do człowieka, ale teraz powoli się już ogarniamy  pierwszy z ekipy dom znalazł Figo: najpierw tymczasowy, gdzie pokazali mu jak się żyje z ludźmi, a niedługo później stały. Jest tam już typowym kanapowcem  teraz to ja pojechałem do domu tymczasowego. Z początku schowałem się w szufladzie, ale uświadomiłem sobie, że to trochę głupie. Wyszedłem więc do ludzi, bawię się i żyję sobie razem z nimi pod jednym dachem. Powoli się otwieram i rozglądam za domem stałym. Może pomożesz mi go znaleźć? A może to będzie właśnie Twój dom?

Z formalności zapomniałem jeszcze dodać, że zrobione mam testy Fiv oraz FeLV- wynik ujemny, zaszczepiono mnie, wykastrowano oraz odrobaczono.

Poznaj historię Fumo:

30 października 2018 r.

Kawalerowie do wzięcia! ????

Przedstawiamy Wam nasz nowy, przypadkowy nabytek. Bardzo chciałyśmy złapać dziką mamę tych oto kawalerów na sterylkę, ale oczywiście, jak to zwykle bywa, zanim mama weszła do klatki, jej czterej synowie weszli pierwsi.
Postanowiłyśmy dać im szansę i zobaczyć czy coś z tego będzie. Póki co, syczą jak ich matka diablica (nota bene już wysterylizowana i wypuszczona na wolność).

Trzymajcie kciuki za szybkie oswojenie, bo jak się panowie nie ogarną, to wrócą w ramiona bezdomności, czego bardzo byśmy nie chciały…

28 marca 2019 r.

Pierwsze chwile w nowym miejscu często wyglądają tak jak na zdjęciu. To Fumo pierwszy dzień w domu tymczasowym.  Rzadko który kot na dzień dobry w nowym miejscu czuje się pewnie. Większość dorosłych kotów pierwsze doby w nowym otoczeniu spędza za łóżkiem, pod kanapą, za szafką lub… w szufladzie. To normalne. Koty to płochliwe zwierzęta i zanim poczują się bezpiecznie w nowym miejscu, przyczajają się w najciemniejszym kącie, wyrabiają sobie mapę dźwiękowo-zapachową nowej okolicy i najczęściej w nocy, gdy wszyscy śpią, wychodzą lustrować teren.

Powodzenia Fumo w nowym DT!

31 sierpnia 2019 r. 

Pare miesięcy temu Fumo trafił do domu tymczasowego,  gdzie zamieszkał ze wspaniałymi ludźmi, którzy zdecydowali się pomóc w socjalizacji naszego chłopaka. Początkowo Fumo podchodził z dystansem do swoich tymczasowych opiekunów, jednak teraz z każdym dniem wychodzi z niego coraz to większy miziak- co nas bardzo cieszy!

27 grudnia 2019 r. 

Fumo pozdrawia z domu tymczasowego i nieśmiało dopytuje kiedy pojawi się na niego ankieta?

10 kwietnia 2020 r. 

Dzień dobry!
Niech Fumo zahipnotyzuje Was dziś spojrzeniem.
Spójrzcie w jego oczy – warto w nich przepaść
(Fumo przebywa w domu tymczasowym)
Pięknego dnia!

16 maja 2020 r.

Czy jak chodziliście do szkoły, też kładliście sobie książki pod poduszkę przed sprawdzianem w nadziei, że przez sen wiedza się wchłonie sama?
Fumo do dziś stosuje tą taktykę, choć nie jesteśmy pewni jaki sprawdzian przed nim.

 

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 510 082 744

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)