Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kendi, mała kotka do adopcji Poznań

Urodzona: październik 2015 r.

Zdrowie: odrobaczona / testy FIV i FeLV ujemne / wysterylizowana / zaszczepiona

Stosunek do ludzi: Szybko nawiązuje kontakt. Jest bardzo przyjacielska i uwielbia się tulić. Z chęcią sama przychodzi na kolana lub tak się układa, żeby spać jak najbliżej twarzy. Jest wielkim miziakiem, który sam garnie się do jak największego kontaktu.

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu

Psy: nie miała kontaktu

Koty: Bardzo pozytywny. Szybko się zaprzyjaźnia. Z drugim tymczasowiczem Picanto chętnie się razem bawią i polują na siebie. Spokojnego rezydenta nie prowokuje do zabaw. Potrafi odpowiednio zachować się do danego kota.

Zachowanie: wielki przytulak, przyjacielska, towarzyska, uwielbia zabawy, chętnie bawi się kocim torem do zabaw, lubi też ganiać się z drugim kotem. Jest ciekawska i nie jest wycofana.

Inne: Jest na razie na odpowiedniej diecie (Royal Canin Gastro Intestinal).  Na lewym oku ma plamkę po przebytym kocim katarze. Zupełnie nie przeszkadza jej to w codziennym harcach.

30 grudzień 2015 r. 

23 grudnia odebrałyśmy telefon z prośbą o pomoc dwóm kotkom podrzuconym na teren dworca w Kiekrzu. Niestety udało nam się namierzyć jedynie jednego kociaka. Drugiego nadal szukamy. Znaleziona kicia ma 3 miesiące, jest wyjątkowo ładnie umaszczona (czarno brązowa) i bardzo wystraszona. Nazwałyśmy ja Kendi. Na lewym oczku ma plamkę, która zostanie z nią na zawsze w skutek nieleczonego kociego kataru. Mała miała świerzb uszny i była niedożywiona.
Szukamy domku dla małej Kendi.

15 marca 2016 r.

Kochani potrzebujemy nowego domku tymczasowego lub stałego dla Kendi.

Pisałyśmy już o niej w grudniu zeszłego roku, została znaleziona jako 3 miesięczny maluch, niedożywiona, z kocim katarem i świerzbem w uszach.

Szybko zgłosiła się osoba, która chciała się kicią zaopiekować. Niestety, w obecnym domu Kendi ma małe problemy zdrowotne, czasem siusia poza kuwetę, nie wiemy jeszcze czy to problemy z pęcherzem, czy może jest to reakcja stresowa.

Dzisiejsza wizyta u lekarza niewiele wyjaśniła, pęcherz na USG jest ładny, pozostaje nam pobranie moczu do badania.
Poza tym kicia jest zdrowa i wesoła. Możliwe, że w nowym domu problem w ogóle nie wystąpi (tak już się wielokrotnie zdarzało).

Na gwałt szukamy kotce nowego lokum.

W tej chwili koteczka ma ok pół roku, jest przyjazna do innych kotów, lubi się miziac i przytulać, spać w łóżku.
Jest żywiołowa, lubi zabawy i gonitwy, jak to młody kociak.

Prosimy o pomoc.

27 marca 2016 r.

Kendi od niecałych dwóch tygodni jest w nowym domu tymczasowym. Szybko odnalazła się w nowym miejscu. Już pierwszego dnia nie chciała zbyt długo siedzieć za kanapą, bo jak na kociego malucha przystało zainteresowały ją zabawki. Zafascynowana była kocim torem do zabaw. Szalała za ukrytą w nim piłką. Myszki również znalazły się na celu unicestwienia. Bardzo szybko nawiązała dobry kontakt z obecnymi kocimi rezydentami. Z młodym kocurkiem Picanto ganiają się i polują na siebie. Do starszego Salvadora ma szacunek i zostawia go w spokoju.

Kendi jest ogromnym miziakiem. Sama pcha się na kolana, do tulenia. Ciężko siedzieć przy komputerze (gdziekolwiek) bez jej towarzystwa. W nocy z chęcią przyjdzie się przytulić. Lubi mieć główkę blisko twarzy. Jest małą i uroczą kotką.

Z badań Kendi wyszło, że ma powiększoną trzustkę i jelita. Być może dlatego, zdarza jej się zrobić poza kuwetę. W obecnym domu zdarzyło jej się to zaledwie 2 razy. Jesteśmy w trakcie diagnozowania, czy jest to kwestia zdrowotna czy behawioralna. Obecnie jest na odpowiedniej diecie. Mamy nadzieję, że szybko poprawią się jej wyniki, będzie mogła być wysterylizowana i wpadek kuwetowych już nie będzie.

Kendi z charakteru jest cudowną kotką do adopcji. Szukamy dla niej odpowiedzialnego i kochającego domu.

Adopcja kota w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 660 293 404