Koty do adopcji
Psy do adopcji
Zostań domem tymczasowym
Pomóż pomagać
Dziękujemy

Maddie, kotka do adopcji, Poznań, DopiewoUrodzona: ok. 8-10 lat (rok urodzenia 2007-2009 r.)

Zdrowie: odrobaczona, wysterylizowana, zaszczepiona, testy FIV/FeLV ujemne

Stosunek do ludzi: uwielbia być głaskana i głośno przy tym mruczy, sama podstawia główkę do głaskania, kocha ludzi, jest towarzyska, daje noski

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu z dziećmi

Psy: nie miała kontaktu

Koty: nie miała kontaktu (nadal przebywa w klatce, nie miała bezpośredniego kontaktu z innymi kotami, więc ciężko powiedzieć)

Zachowanie: do człowieka bardzo otwarta, łagodna i przyjacielska, uwielbia głaskanie, sama się domaga; dużo śpi, jest kotką starszą, trafiła do nas w bardzo złym stanie, życie jej raczej nie oszczędzało, więc teraz dużo odpoczywa,

Inne: kotka jest jeszcze w trakcie leczenia, miała bardzo silną infekcje dróg oddechowych, zakończyła antybiotyki, infekcja pokonana. Jednak kotkę czeka jeszcze badanie krwi pod katem tarczycy. Na badaniu rtg widać lekki cień na tarczycy, jej kości są lekko porowate, co może oznaczać problem z tarczycą właśnie (będziemy diagnozować)

 

9 grudnia 2016 r.

Widzieliście kiedyś by skóra na karku kota nie wróciła na swoje miejsce po podniesieniu jej do góry? Zobaczcie na zdjęcia kotki Maddie.Kotka trafiła do nas za pośrednictwem lecznicy, do której zgłosili się z nią mieszkańcy podpoznańskiej miejscowości. Stan kotki opisał lekarz w załączonym niżej wypisie. Przejęliśmy opiekę nad Maddie dnia następnego i zabrałyśmy ponownie do lekarza. Kicia była do tego stopnia odwodniona, że chwilę zajęło by skóra na karku wróciła na swoje miejsce. Ząbki miała w okropnym stanie, więc trzeba było usunąć dziewczynce 5 zębów. Maddie ma niską kreatyninę – będziemy obserwować. Dostaliśmy dla Maddie całą siatkę leków, prosimy o wsparcie dla dziewczynki.

Fundacja Głosem Zwierząt
ul. Podbiałowa 1/2
Skórzewo 60-185
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177

25 grudnia 2016 r. 

Święta świętami, a u nas jakoś tak smutno.

Tuż przed Świętami odszedł od nas Krecik, a dzień przed Wigilią Maddie poczuła się słabo i od 2 dni jest w całodobowej lecznicy.

Maddie nie jest jeszcze do końca zdiagnozowana. Mimo tego, iż ponad tydzień jest na antybiotykach, nie ma poprawy. Kotka nadal jakby się poddusza, charczy. Zdjęcia rtg wykazały przesuniętą tchawicę i wzmożony rysunek oskrzeli (choć mogłam coś przekręcić w medycznej terminologii), ale nie do końca wiadomo co jest powodem. Kotka ma też anemię i początek niedokrwistości.

Mamy nadzieję, że lekarzom uda się kotkę zdiagnozować i wyprowadzić do dobrego stanu. Czekamy na nią.

Prosimy Was o pomoc finansową dla kotki. Jej pobyt w całodobowej lecznicy w Święta będzie nas sporo kosztował.

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Tytułem:
Dla Maddie.

Dziękujemy za wsparcie.

18 stycznia 2017 r.

Kocia babcia Maddie była na wizycie kontrolnej u weterynarza, Pan doktor powiedział, że już jest w porządku, charczenie ustało, antybiotyki w końcu pomogły, nie ma potrzeby przedłużania leku. Kontrolne badania krwi również dobre, czerwone krwinki w normie, anemii już nie ma.:) Nadal mamy podnosić odporność koteczki, dostaje immunodol i mamy nadzieję, że nawrotu choroby nie będzie. Futerko wyładniało i Maddie troszeczkę nabrała ciałka, co nas bardzo cieszy, bo trafiając do nas miesiąc temu była wychudzoną kupką nieszczęścia. Pan doktor oglądał zdjęcie rtg Maddie, na tarczycy widać delikatny cień, lekarzowi nie podobają się też jej kości, są jakby porowate, z dziurkami, a nie powinny. Może to być na tle hormonalnym (nadczynność tarczycy) Za ok 2-4 tygodnie będziemy robić badanie krwi właśnie pod kątem tarczycy.Maddie nadal siedzi w klatce, szukamy dla niej chociaż domku tymczasowego. Ktoś przygarnie koteczkę? Leczenie Maddie sporo nas kosztuje, nadal prosimy o wsparcie finansowe. Maddie ma swoją zbiórkę na Siepomaga. Zbierana kwota to ułamek faktur za jej leczenie. Prosimy o pomoc.


Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 660 293 404