Koty do adopcji
Psy do adopcji
Zostań domem tymczasowym
Pomóż nam leczyć
Dziękujemy

Magnolia, kotka do adopcji, Poznań, Dopiewo

Urodzona: maj 2016

Zdrowie: odrobaczona, wysterylizowana, zaszczepiona, testy FIV/FeLV ujemne. Prawdopodobnie w życiu płodowym nie rozwinęły jej się prawidłowo przednie łapki m.in. śródręcze.W prawej i lewej łapce ma tylko 3 paluszki, z czego w lewej z jednego opuszka wyrastają jej 2 pazurki. Nie przeszkadza jej to w funkcjonowaniu.

Stosunek do ludzi: wystraszona, ale otwiera się jak jest głaskana

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu z dziećmi

Psy: nie miała kontaktu

Koty: dobrze czuje się wśród innych kotów, jest bardzo towarzyska i przyjacielska, skora do zabawy i wspólnych szaleństw na drapaku.

Zachowanie: korzysta z kuwety, ładnie je, nie jest wybredna

30 listopada 2016 r. 

Przedstawiamy Wam naszą nową podopieczną – Magnolię. Szukamy dla niej domu tymczasowego i stałego przede wszystkim.

Z Drwęsy otrzymaliśmy zgłoszenie o kotce, która przychodziła przez kilka dni do Pani na jedzenie. Nikt w okolicy nie przyznawał się do tej małej kulki. Wiedzieliśmy, że ma coś nie tak z przednimi łapkami (nie chowa pazurków) i chodzi jakby na paluszkach. Postanowiliśmy małą przyjąć pod naszą opiekę i znaleźć dla niej odpowiedni dom.

Jest nieco wystraszona nową sytuacją. Przy głaskaniu się uspokaja, ale trzeba nad nią nieco popracować, aby w pełni zaufała, że człowiek to nic strasznego. Nie syczy, nie jest w żaden sposób agresywna, tylko boi się.

Zabraliśmy Magnolię na wizytę u weterynarza. Ma ok. 6-7 miesięcy. Prawdopodobnie w życiu płodowym nie rozwinęły jej się prawidłowo przednie łapki m.in. śródręcze. Jakby porównać to do człowieka to tak jakby u nas palce wyrastały z nadgarstka. W prawej i lewej łapce ma tylko 3 paluszki, z czego w lewej z jednego opuszka wyrastają jej 2 pazurki. Nie jest ich w stanie schować. Prawdopodobnie nie przeszkadza jej to w normalnym życiu, ale o tym się przekonamy jak wyjdzie z klatki i pojedzie do domu tymczasowego.

Magnolia została zaszczepiona. Testy FIV/FeLV wyszły ujemne. Jest zdrową kotką. Nie potrzebuje specjalistycznej opieki. Szukamy dla niej choćby domu tymczasowego. W domowych pieleszach z pewnością będzie jej łatwiej się otworzyć.

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 660 293 404