Koty do adopcji
Psy do adopcji
Zostań domem tymczasowym
Pomóż pomagać
Dziękujemy

Mimi, kot do adopcji, Poznań, DopiewoUrodzona: 26 maj 2014

Zdrowie: odrobaczona, testy FIV/FeLV ujemne, wykastrowana, zaszczepiona.

Stosunek do ludzi: jest bardzo chętna do głaskania, równocześnie jest nieco lękliwa przy gwałtowniejszych ruchach i potrafi wtedy pacnąć.

Stosunek do dzieci: Nie czuje się dobrze w towarzystwie małych dzieci, starsze akceptuje po dłuższym czasie przyzwyczajenia.

Psy: miała kontakt z psem od małego, przyzwyczaiła się do niego i zaprzyjaźnili się. Inne obce psy sprawiają, iż się denerwuje i ucieka. Nie ufa innym psom. Boi się.

Koty: nie miał kontaktu w swoim poprzednim domu. Obecnie przyzwyczaja się do kontaktu kotów w kociarni.

Zachowanie: Jest przyjacielska dla ludzi, do których się przyzwyczaja. Trzeba na nią uważać, bo lubi podjadać kwiaty. Zdarza się, że drapie meble. Jest niezależna, uwielbia spokój. Boi się głośnych dźwięków, szybkich ruchów (nie lubi krzyku) i wszelkich urządzeń dających głośne odgłosy – wtedy potrafi zaatakować człowieka, który jest najbliżej niej z przerażenia. Uwielbia bawić się kocią wędką, piłeczkami biegając po całym domu, sznureczkami, nosić w pyszczku np gumkę do włosów bawi się nią lub innymi przedmiotami. Lubi siedzieć w kartonach, tunelach. Lubi się chować spać i przebywać w miejscach, gdzie ma ciszę, a jednocześnie widzi co się dzieje wokół niej. Nie lubi, gdy się jej przeszkadza. Woli mieć swój cichy azyl.
Chodzi własnymi ścieżkami. Nie jest bardzo towarzyska, ceni sobie odosobnienie, ciszę i spokój, ale mimo to lubi wiedzieć, że gdzieś w mieszkaniu jest człowiek. Gdy go nie ma dlugi czas. Często chodzi po domu i nawołuje.

Nie jest typowym miziakiem, choć przychodzi kiedy chce, gdy ma ochotę na czułość (nic na siłę). Bardzo lubi, gdy się jej cichutko pogwizduje – relaksuje się, mruczy i łasi się. Potrafi podejść lekko ugryźć i uciec z nienacka.
Szybko się stresuje. Uwielbia wygrzewać się na słoneczku. Nie dokońca posiada instynkt łowiecki i odpowiednie zachowania (nie potrafi sama zapolować ), ponieważ była znaleziona w zamkniętej piwnicy wraz z matka i rodzeństwem – przezyła tylko ona – miała wtedy max. 5 dni. Została uratowana i wychowana bez matki.

Nie lubi być głaskana po brzuchu, zdarzają się jej takie zachowania, że zaczyna mruczeć, lasić się i za chwilę potrafi ugryźć i ucieka.

Inne: kot niewychodzący. Lubi obserwować przez okno co się dzieje. Wychodzi na balkon, obserwuje gołębie. Była próba wychodzenia na dwór (w mieście była przerażona,a na działce całkiem dobrze się odnajdywała np siedziała na drzewie). Trzeba uważać, bo lubi chodzić po parapetach. Uwielbia być na wysokościach i tam spać np szafy. Śpi również na lozku i innych miejscach, gdzie sobie znajdzie i gdzie jej dobrze. Potrafi korzystać z kuwety (może być otwarta jak i zamknięta, tylko bez wejścia głównego (bezpieczniej i m.in ona bez stresu wchodzi do takiej). Żwirek silikonowy je, a wszystkie inne jej odpowiadają.

Uwielbia karmy tzw saszetkowe, (gdzie jest galaretka) inne karmy puszkowe je niechętnie. Je suchą karmę oraz surowe mięso np. pierś z kurczaka uwielbia. Panicznie boi się wody. Uwielbia wszelkie drapaki (najlepiej wysokie z zamiłowania do wysokości). Nie lubi obcinania pazurków.

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

W tytule maila wpisz imię kota, na którego jest ankieta.