Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Podstawowe informacje:

Urodzona: ok. 2010 r.

Zdrowie: zaszczepiona, odrobaczona, wykastrowana, testy FIV FELV ujemne, zachipowana, problemy z układem oddechowym

Stosunek do ludzi: wystraszona, potrzebuje czasu, dużo spokoju i cierpliwości, żeby się oswoić

Stosunek do dzieci: nie miała kontaktu

Psy: nie miała kontaktu

Koty: nie miała kontaktu

Inne:

Niunia o sobie:

Dzień dobry, mam na imię Niunia

Jestem dość nieśmiała, lękliwa i boję się prosić o cokolwiek. Jednak po namowie kilku innych znajomych kotów, stwierdziłam, że odważę się i spróbuję. Większość życia spędziłam sama na dworze i przez to nie znam się na ludziach zbyt dobrze. Przerażają mnie tym, że są ogromni i głośno mówią. Ich zapach jest też inny niż mój koci.

Mam jednak miłe wspomnienie, że te wielkie ludzkie stworzenia, czasem dawały mi jeść. To miłe z ich strony. Nie jestem już niestety młodą kotką, bo liczą mi około 13 wiosen. Poza uporczywym lękiem, cierpię na przewlekle zapalenie zatok, które utrudnia mi oddychanie.

Od jakiegoś czasu jestem pod opieką fundacji. Pomimo pomocy jaką dostaję, nie potrafię nadal zaufać człowiekowi. Dlatego marzyłby mi się dom, który jest na tyle duży, abym mogła się w nim chować i nie stresować się, a który będzie ciepły i cichy, a mieszkające tam ludzkie stworzenie, będzie w stanie się mną zająć – podać leki, dać jedzonko i wodę.

Chciałabym, aby ta moja kocia emerytura była spokojna. Czy marzyłeś kiedyś też o takim spokoju? Prawdopodobnie nigdy nie będę nakolankowym przytulaniem, ale uczucie, które w Tobie wzbudzę, będzie dużo silniejsze niż głaskanie.

 

Czekająca na pomoc, seniorka – Niunia

Poznaj historię Niuni:

7 czerwca 2023 r.

PILNIE POTRZEBNY DOM DLA NIUNI
Niunia traci dom tymczasowy. Musimy ją odebrać po Bożym Ciele 🙁
Kotka jest bardzo zamknięta w sobie. Kociarnia bardzo ja zestresuje.
Szukamy dla niej domu, gdzie będzie mogła mieć swoją przestrzeń.
Niunia to około 13-letnia kotka, która większość swojego życia spędziła na wolności. Wcześniej ludzi widziała sporadycznie, gdy ją karmili, teraz codziennie. Boi się ludzi, jest bardzo nieufna i wycofana 🙁
Niestety zmaga się też z przewlekłym zapaleniem zatok, które mocno utrudnia jej oddychanie 🙂 co nie pozwala też wrócić jej na wolność…..

Niunia potrzebuje na chwilę obecną regularnego podawania leków. Przebywanie w domu tuż obok ludzi, bardzo ją stresuje, więc świetnie, gdyby znalazła dom, w który jest na tyle duży, że mogła by być kotem, który żyje wśród ludzi, ale bez bezpośredniego kontaktu tzw IN-BETWEENER CAT

Niunia bardzo potrzebuje spokojnej opieki, cierpliwości i zrozumienia jej potrzeb. Prawdopodobnie nigdy nie będzie kotem nakolankowym, ale zdecydowanie zasługuje na szczęśliwą emeryturę…
Masz pytania? Pisz do nas!
Zasady adopcji

Galeria:

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)