Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Elza, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo28 kwietnia 2017 r.

Elza. Właściwie co o niej napisać? Czy to, że jest bezdomna, czy to że całe życie spędziła na łańcuchu, czy to że ma bliźniaka syjamskiego w postaci 5 kilogramowego guza? Czy którakolwiek z tych rzeczy, które składają się na jej życie będzie miała dla kogoś znaczenie i sprawi, że ktoś się zatrzyma i powie: „chcę pomóc temu psu, już wystarczająco się nacierpiał”. Mamy wielką nadzieję, że tak! Elza to sunia, która miała w życiu strasznego pecha – przytwierdzona krótkim łańcuchem do rozpadającej się budy, gdzie nikt się nią ani nie zajmował ani nie przejmował. Guz, który początkowo był mały, zaczął rosnąć i tak rósł kilka lat osiągając monstrualne rozmiary. Elza została odebrana w trybie interwencji i umieszczona w hotelu. Przeszła pod naszą opiekę w kwietniu i podjęliśmy próbę usunięcia guza, który na szczęście okazał się tylko tłuszczakiem. Niestety ze względu na jego lokalizację (łapa, pacha, klatka piersiowa) oraz ukrwienie, weterynarz był w stanie usunąć „tylko” około kilograma masy guza. Elza to pies, który naprawdę zasługuje na dom z prawdziwego zdarzenia. Sunia przeszła w życiu bardzo dużo, przez co jest zdystansowana w stosunku do obcych. Dla swoich hotelowych opiekunów jest bardzo miła i przyjazna. Szukamy dla niej człowieka z ogromnym sercem, który podaruje jej spokój, da czas oraz poczucie bezpieczeństwa. Elza ma ok. 6 lat, oprócz tłuszczaka, który na szczęście przestał rosnąć, nic jej nie dolega. Powinna zamieszkać w domu z ogrodem, w spokojnej okolicy. Dobrym rozwiązaniem byłoby posiadanie budy, do czasu kiedy Elza nie przekona się do domowników i nie postanowi zamieszkać z nimi w domu. Wiemy, że znalezienie domu dla takiego psa nie jest łatwe, ale też nie jest niemożliwe. Prosimy, nie przekreślajcie tej suni, która tak bardzo potrzebuje domu. Szukamy dla niej również dożywotniego domu tymczasowego, w którym koszty weterynaryjne będą po stronie fundacji.

 

23 października 2017 r.

Elza w hotelu czuje się bardzo dobrze, ale wciąż czeka na swoją szansę i swojego człowieka na wyłączność. Jak tylko się do kogoś przekona pokazuje swoje radosne usposobienie, a uśmiech nie schodzi z jej pyszczka. Bardzo prosimy o dom dla niej!

 

30 sierpnia 2018

Czy 2018 będzie rokiem odmiany w życiu Elzy? Jeszcze nie wszystko stracone, chociaż lato nieubłaganie zmierza ku swojemu końcowi. Jak na to wszystko zapatruje się główna zainteresowana? Ona nie zmienia się nic a nic, i tak samo nic nie jest w stanie popsuć jej dobrego humoru. Elza pozostaje energiczna, ciekawa świata i wydaje się niespecjalnie przejmować upływającym czasem. Wiemy jednak, że nawet najlepszy hotel nie dorówna prawdziwemu, dobremu domowi. Takiego właśnie życzymy naszej Elzie i liczymy, że już wkrótce będzie mogła cieszyć się życiem domowego psa.

 

21 stycznia 2019

W życiu Elzy na razie niestety nic się nie zmienia… Nikt o nią nie pyta, nikt nie chce przygarnąć tej suni do swojego domu. Trudno, nikogo nie zmusimy do adopcji, ale możemy za to cierpliwie poczekać, być może los Elzy odmieni się w najmniej oczekiwanym momencie. Sunia ma się dobrze w hotelu, w którym mieszka. Nie sprawia żadnych kłopotów swoim opiekunom i jest przez nich lubiana ze wzajemnością. Na spacerach jest grzeczna i choć ma mnóstwo spraw do załatwienia to ładnie chodzi na smyczy i w ogóle nie ciągnie, spacer z nią to czysta przyjemność. Kto wie, może niedługo ktoś zechce zaznać takiej przyjemności? Mocno trzymamy za to kciuki!

 

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726