Koty do adopcji
Psy do adopcji
Zostań domem tymczasowym
Pomóż nam leczyć
Dziękujemy

Hektorr, duży pies do adopcji

Wydarzenie Hektorra na Facebooku: https://www.facebook.com/events/435950043229884/

21 czerwiec 2014r.

Hektor jest kilkuletnim psiakiem w typie mastifa. Odznacza się piękna, masywną sylwetką, ale jest przy tym bardzo zwinny i aktywny. Jest ufnym stworzeniem, pozwala się głaskać i dotykać po całym ciele, a na widok wolontariuszy radośnie merda ogonem.
Na spacerach spokojnie drepcze obok przewodnika, z zainteresowaniem obwąchując otoczenie. Umie chodzić na smyczy, a przed wyjściem na spacer cierpliwie czeka na założenie obroży lub szelek. Na spacerach spokojnie mija inne psy, nie ciągnie w ich kierunku, ani nie zwraca na nie szczególnej uwagi. Jest psem zrównoważonym, opanowanym, roztaczającym wokół siebie aurę spokojnej pewności siebie.
Hektor został porzucony przez właścicieli, dla których stał się przeszkodą w realizacji życiowych planów… Szukamy dla niego kochającego domu stałego.
Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Hektora:

https://plus.google.com/u/0/photos/107312896947170229618/albums/6026660247902428817?authkey=CLrSopjPpsmwIQ

25 luty 2015r.

Hektor jest kilkuletnim psem w typie mastifa, który od czerwca 2014 roku przebywa na terenie podpoznańskiego przytuliska. Całe jego życie toczy się w niewielkim kojcu, a na spacery wychodzi tylko raz w tygodniu, kiedy przytulisko odwiedzają wolontariusze Fundacji „Głosem Zwierząt”. Nie chcemy, aby do końca swoich dni siedział zamknięty za kratami, zależy nam na tym, aby znaleźć mu stały dom, w którym zostanie otoczony odpowiednią opieką i będzie właściwie traktowany. Jednak, aby mogło się to wydarzyć, Hektor musi wcześniej trafić do ośrodka, w którym zostanie poddany ocenie behawioralnej przez specjalistę w dziedzinie szkolenia psów. Pobyt w tym ośrodku pozwoli w pełni określić charakter Hektora, stworzyć profil odpowiedniego dla niego opiekuna i ustalić sposób szkolenia oraz postępowania z naszym podopiecznym. Taka procedura jest niestety konieczna, gdyż w zeszłym roku doszło do niebezpiecznego zdarzenia z jego udziałem. Hektor ugryzł mężczyznę zainteresowanego jego adopcją, który przyjechał do przytuliska, żeby go poznać. Niezależnie od tego, czy pies wykazał się agresją obronną, czy terytorialną, nie możemy dopuścić do tego, aby w przyszłości ktokolwiek ponownie ucierpiał z jego strony. Wiemy, że Hektor jest psem, który będzie wspaniałym towarzyszem człowieka. Widzimy, jak zachowuje się w stosunku do odwiedzających przytulisko wolontariuszy i przebywających tam na co dzień pracowników – podstawia się do głaskania, wyciąga w ich stronę łapkę, żeby zwrócić na siebie uwagę, radośnie merda ogonem i podskakuje jak szczeniak, gdy przychodzi pora cotygodniowego spaceru. To kochany pies, jednak wyłącznie dla ludzi, którym zaufa i będzie ich traktował jak „swoich”. W świetle wydarzeń, które miały miejsce, potrzebujemy pewnej, fachowej oceny, która pozwoli znaleźć dla niego właściwych opiekunów. Teraz Hektor ma realną szansę wejścia na właściwą ścieżkę. Ma taką możliwość, ponieważ Hektora zgodził się przyjąć właściciel hotelu dla psów „Jamor”. Musimy prosić Państwa o pomoc finansową, aby Hektor mógł tam trafić. Potrzebne są pieniądze na transport, jak i stałe deklaracje, które pomogą nam pokryć koszt jego pobytu w ośrodku. Nie chcemy, aby całe swoje życie przeżył w ciasnym boksie z jedną tylko godziną szczęścia w całym tygodniu. Wierzymy, że Hektor może cieszyć się życiem i być szczęśliwy, jak każdy inny pies. Nie stanie się tak bez Państwa pomocy, o którą bardzo prosimy.
Wpłat można dokonywać :
Fundacja Głosem Zwierząt
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW
z dopiskiem : Dla Hektora
Kontakt w sprawie adopcji: 501 173 726

04 marzec 2015r.

Udało się uzbierać prawie na pół miesiąca terapii Hektorka! Może to za szybko, ale podjęliśmy decyzję żeby ją rozpocząć jeszcze w tym tygodniu. Mamy nadzieję, że pomożecie, dzięki czemu będziemy mogli ją kontynuować.
Bardzo prosimy Was o udział w akcji „podaruj Hektorkowi dzień terapii”. W komentarzach można deklarować ile dni chcielibyście mu podarować oraz czy jest to stała deklaracja. Wierzymy, że się uda!
Koszt terapii to 650 zł miesięcznie, a więc jeden dzień to 21 zł.

02 maj 2015r.

Kochani byliśmy wczoraj w odwiedzinach u Hektora poznał nas bez problemu, a jak się ucieszył! Psiak czuje się w hotelu po prostu wyśmienicie, jest w świetnej kondycji psychicznej i fizycznej. Aż miło patrzeć jak dobrą relację złapał z Panem Arturem. Wyglądają jak najlepsi kumple do tego nasz Hektorek ma towarzyszkę zabaw prosimy, nie zapominajcie o nim.

15 październik 2015

Hektor jest kilkuletnim samcem w typie mastifa, dla którego szukamy stałego domu z opiekunem mającym doświadczenie w opiece nad dużymi, silnymi psami, bez dzieci. Hektor to pies stróżujący, silnie terytorialny, nieufny w stosunku do obcych ludzi i bardzo pilnujący swoich opiekunów. Aby nawiązać z nim pozytywną relację nie wystarczy jedno zapoznanie i kilka smaczków. Hektorowi potrzebny jest silny psychicznie, konsekwentny opiekun, który wie na czym polega komunikacja z psami i będzie wysyłał mu czytelne sygnały. Z całą pewnością psiak nie nadaje się do życia na kanapie. Szukamy dla niego domu z ogrodem, którego będzie mógł pilnować, jednak przyszli opiekunowie nie będą mogli zaniedbywać regularnych spacerów poza teren, które Hektor wprost uwielbia. Gdy już zaufa, jest świetnym towarzyszem wypraw do lasu i na łąki, chętnie spaceruje, szybko się wycisza i odpręża tarzając się w trawie. Hektor jest psem, który lubi kontakt ze swoim człowiekiem, potrafi bawić się jak szczeniak. Do mijanych psów ma stosunek obojętny lub pozytywny. Może zamieszkać w domu, w którym są inne psy. Ze względu na jego charakter i zachowania, dobrym rozwiązaniem byłoby posiadanie kojca, w którym Hektor mógłby być izolowany w czasie odwiedzin gości. Zaznaczamy jednak, że Hektor nie zostanie wydany do pilnowania firmy lub innego terenu, gdzie będzie na stałe zamknięty w kojcu lub przypięty na łańcuch. Aktualnie przebywa w hotelu dla zwierząt w okolicy Warszawy, gdzie znajduje się pod opieką doświadczonego behawiorysty. Nie stwarza problemów wychowawczych, nie ma również żadnych dolegliwości zdrowotnych. Hektor posiada aktualne szczepienia, jest odrobaczony i wykastrowany.

20 październik 2015

Korzystając z prawdopodobnie ostatnich przyzwoitych promieni słonecznych tego roku, Hektor udał się na spacer po hotelowych włościach. Wygląda dobrze, tak samo się czuje, a opiekun ma o nim jak najlepsze zdanie :) Razem z Hektorem czekamy na ludzi, którzy przygarną go do swojego domu.

24 kwietnia 2016 r. 

Wiosna nastała już na dobre, a z nią dobre humory i pozytywne nastawienie do życia. Uśmiech towarzyszy również Hektorowi, który zmienił miejsce swojego pobytu i zamieszkał w hotelu dla zwierząt w okolicy Poznania. Pozostaje w świetnej formie i z optymizmem patrzy w przyszłość. Razem z nim wierzymy, że w końcu znajdzie stały dom.

6 sierpnia 2016

Hektor pozostaje w świetnej formie, tak fizycznej, jak i psychicznej. Ucieszył się z naszej wizyty, pofiglowaliśmy chwilę na wybiegu, po czym pozwoliliśmy sobie na chwilę kontemplacji i zastanowienia nas sensem istnienia :) doszliśmy do wniosku, że sens istnienia będzie pełny, gdy dopniemy swego i znajdziemy Hektorowi dobry dom. Wierzymy, że to już wkrótce nastąpi.

5 grudnia 2016 r.

Hektor pozostaje w dobrej formie i zdrowiu :) opiekunom nie sprawia żadnych problemów, wszyscy bardzo go lubią a sam Hektor przypomina, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej :) dlatego z całych sił szukamy naszemu olbrzymowi domu stałego i mamy nadzieję, że nastąpi to prędzej niż później :)

25 marca 2017 r.

Wiosna już w pełni, a co za tym idzie nastroje też są coraz lepsze i to nie tylko u ludzi. Hektorowi również udzieliła się wiosenna aura, co zaprezentował szerokim uśmiechem. Chłopak niezmiennie czeka na dobry dom, mamy nadzieję, że może w tym roku uda mu się do niego trafić.

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Hektora >>


Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726