Koty do adopcji
Psy do adopcji
Zostań domem tymczasowym
Pomóż nam leczyć
Dziękujemy

Kola, suczka do adopcji, Poznań, Dopiewo7 sierpnia 2016 r.

Kola jest dorosłym, kilkuletnim psem w typie dobermana. Jego stan wskazuje na to, że nie miał dotychczas lekkiego życia. Trafił do nas ze startymi zębami, wychudzony, brudny, z zaropiałymi oczami. Od samego początku swojego pobytu dawał jasno do zrozumienia, że nie czuje się komfortowo, jednak zachowywał przy tym ogromny spokój. Leżąc w boksie obserwował ruchy wolontariuszy zajmujących się pozostałymi psami. Próby kontaktu z Kolą były dla niego bardzo trudne, momentalnie nieruchomiał na widok wyciągniętej ręki, z kolei na widok smyczy i obroży uciekał w popłochu do budy, skąd jednak z zainteresowaniem obserwował, co dzieje się na zewnątrz. Po kilku spotkaniach Kola zrobił bardzo duże postępy, można mu założyć obrożę i przypiąć długą linkę – tak asekurowany opuszcza już swój boks i oswaja się z przestrzenią. Widzimy w jego oczach, że chce więcej i stać go na więcej. Z każdym spacerem robi postępy. Kola nie jest na razie gotowy do adopcji, jednak można do niego przyjeżdżać i się z nim zapoznawać. Kola bardzo łaknie i potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Coraz chętniej podchodzi, żeby go głaskać. Ten piękny pies będzie wspaniałym towarzyszem dla osoby, która otoczy go opieką i poświęci swój czas i uwagę.

25 października 2016 r.

Kola zrobił ogromne postępy i jesteśmy z niego bardzo dumni :) jak zwykle najlepszym rozwiązaniem w przypadku psa, który się boi, jest czas oraz drugi pies :) nasz podopieczny Ball pomógł Koli „stanąć na nogi” i zaprowadził go na spacer do lasu, na który Kola nie mógł się wcześniej zdobyć. Kola jest kochanym psem, cały tydzień wyczekuje kontaktu z wolontariuszami, bez problemu chodzi już na spacery i jest gotowy, żeby zamieszkać ze swoimi ludźmi, którzy wynagrodzą mu dotychczasowe życie i którym Kola będzie mógł w pełni zaufać.

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Koli >>

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726