Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

22 stycznia 2023
Tobiaszka poznaliśmy w schronisku, w którym na odmianę losu czekał 5 lat, czyli zdecydowaną większość swojego życia… Jak na razie nie miał niestety szczęścia i mimo swojej niewątpliwej urody nie trafił na odpowiednią dla siebie rodzinę, mamy jednak nadzieję, że już niedługo się to zmieni.
Udało nam się załatwić mu miejsce w hotelu dla psów, w którym szybko poczuł się dużo lepiej niż w schronisku. Tobiaszek ma około 6 lat, a w oczach wciąż nadzieję na to, że ktoś podaruje mu serce i otoczy troskliwą opieką. Pragnie bliskości i akceptacji, jest wrażliwym i delikatnym psem, który na co dzień potrzebuje mądrze okazywanego uczucia i wsparcia w trudnych dla siebie sytuacjach. Uwielbia spacery w lesie i po łąkach, jest w ich trakcie bardzo grzeczny – właściwie smycz w jego przypadku nie musi być używana – trzyma się bardzo blisko i wystarczy raz go poprosić i od razu przychodzi. Tobiaszek bardzo dobrze czuje się w towarzystwie innych psów, nie ma dla niego znaczenia to, czy idzie z mniejszą od siebie suczką, czy z większym samcem – jest miły dla wszystkich i chciałby jedynie, aby inni byli mili dla niego. W domu zachowuje czystość i niczego nie niszczy. Ze względu na swoją wrażliwość, Tobiaszek nie nadaje się do życia w mieście i w bloku. Musi trafić do domu w spokojnej okolicy, wolnej od miejskiego zgiełku. Potrzebuje ciszy i spokoju, mądrych i empatycznych ludzi oraz bliskości z przyrodą. Może zamieszkać w domu z innymi psami, kocie towarzystwo też nie będzie stanowiło problemu.
Tobiaszek jest zdrowy i wykastrowany, ma ok. 6 lat i jest średniej wielkości psem – waży ok. 25 kg

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być schronisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Masz pytania? Napisz: paulina@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 506 907 047