Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

16 października 2019

Właściwie nie trzeba tu zbyt wiele pisać, poniższe zdjęcia mówią wszystko i nie pozostawiają żadnych złudzeń. W środku Europy, w XXI wieku takie traktowanie zwierząt jest wciąż spotykane i nie trzeba się specjalnie wysilać, aby zostać świadkiem zwierzęcej krzywdy. Wśród naszych najnowszych podopiecznych znajdują się psy, odebrane interwencyjnie w ubiegły weekend przez Fundacja Dla Zwierząt Bahati. Wszystkie niemłode, skrajnie zaniedbane, chude i z widocznymi chorobami skórnymi. Jednym z nich jest Toshi, pies, którego świat do ostatniej niedzieli zaczynał i kończył się na niewielkim skrawku ziemi ograniczonym długością łańcucha, do którego go kiedyś przypięto. Na tym kawałku ziemi Toshi dorastał, dojrzewał, głodował i chorował, nie mając możliwości na poznanie czegoś innego i lepszego. Dzisiaj ma na to szansę, spróbujemy znaleźć mu prawdziwy dom, w którym będzie traktowany z odpowiednią troską i szacunkiem. Na razie jednak skupiamy się na lepszym poznaniu chłopaka i podreperowaniu jego zdrowia – Toshi jest już po pierwszej wizycie u lekarza, a w najbliższych dniach czekają go kolejne i dalsza diagnostyka. Widać po nim, że jest zmęczony i silnie zestresowany, bardzo potrzebuje spokoju, dobrego jedzenia i odpoczynku, które już mu zapewniliśmy we współpracującym z nami hotelu dla psów. Bardzo prosimy o wsparcie dla Toshiego i przesłanie mu mnóstwa dobrej energii!

15 grudnia 2019

Spokój i troska potrafi odmienić każdego! Toshi jest tego doskonałym przykładem. Powoli odzyskuje prawidłową wagę ciała, jego sierść też wygląda coraz lepiej. Przekonał się też, że już nie będzie głodować i zaczął jeść spokojniej, bez rzucania się na jedzenie. Został dokładne przebadany: miał pobraną krew, mocz, zrobione echo serca i usg. Niestety, niemłody już Toshi ma chore serce i musi przyjmować leki. Toshi dał się nam poznać jako przyjazny i grzeczny towarzysz. Dobrze dogaduje się z innymi psami w hotelu. Chętnie wychodzi na spacery, chociaż przy niższych temperaturach zdecydowanie preferuje domowe ciepło. Toshi zachowuje czystość i nie niszczy w domu, dobrze znosi samotność. To czego mu teraz najbardziej brakuje to stabilizacja. Powinien jak najszybciej znaleźć kochający dom, gdzie całkowicie dojdzie do siebie.

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: remik@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726