Koty do adopcji
Psy do adopcji
Zostań domem tymczasowym
Pomóż pomagać
Dziękujemy

13 luty 2012r.

Zwróciła się do nas Pani z prośbą o pomoc w znalezieniu domu dla suczki, którą uratowała i przygarnęłą.

Mysza nie jest pod opieką Fundacji, ale pomagamy w znalezieniu jej domu.

Mysza jest w wieku około 2 lat, jest zdrowa, odrobaczona i zaszczepiona. Ma wyrobioną książeczkę zdrowia. Suczka do ludzi jest sympatyczna, wdzięczna, bardzo lubi się łasić. Mysza jest wysterylizowana.

Zachowanie ogólne, stan zdrowia.

Mysza jest sympatycznym psem. Lgnie do ludzi, nie sprawia większych problemów. Mysza nie reaguje na imię, ale na pewno nie jest głucha. Stan zdrowia określany przez Weterynarza to bardzo dobry. Zęby zdrowe. Nie ma robaczków na skórze, skóra zdrowa. Waga „na oko” lekko zaniżona, jednak nie ma odwodnienia, ani zaniku mięśni – po prostu musi być typem sportowym. Według weterynarza jej wiek to poniżej 3 lat.

Jazda samochodem

Jazda samochodem nie sprawia psu żadnego problemu. Bez kłopotu wskakuje do bagażnika, gdzie siedzi grzecznie, nie przechodzi na tyle siedzenia. Podczas jazdy nie piszczy, nie szczeka, nie wyje. Czasami podniesie głowę, jak samochód stoi, ale nie nerwowo, a raczej z ciekawości. Suczka nie ma choroby lokomocyjnej.

Inne Psy

Z psami swojej wielkości lub większymi dogaduje się doskonale. Chętna do zabawy, przejawia wtedy ruchy typowe dla szczeniaka – zachęcające do pościgu i zabawy. Chętnie podchodzi do piesków z merdającym ogonem. Bez problemu daje się obwąchiwać. Nie ma problemów z psami „dominującymi”, nie popada w agresję, po prostu się bawi. Do tej pory miała kontakt z Malamutami i owczarkiem niemieckim – zabawa przebiegała bez problemu. Psy były zadowolone i zmęczone wspólną zabawą.

Z psami małymi lub mniejszymi od niej ma pewne problemy, bo traktuje je „z wyższością”. Na pieski mniejsze – yorki, westy – reaguje podnieceniem, zainteresowaniem, ale też gromkim szczekaniem i warczeniem – co nie ma miejsca przy psach większych. Smycz się bardzo napina również, gdy Mysza zobaczy kota, gołębia lub coś małego – jest pobudzona i chętna do pościgu, jednak sądzę, że nie na zabawę… Ogólnie można powiedzieć, że Olga chce gonić wszystko co jest mniejsze od niej samej.

Dzieci

Nie mieliśmy okazji sprawdzić jak sobie radzi z małymi dziećmi. Do dzieci w wieku 8-12 lat jest sympatyczna, traktuje normalnie jak dorosłych, czyli bez problemu.

Chodzenie na smyczy

Sprawia Myszy problem, bo zdecydowanie ciągnie. Zawsze musi być przed przewodnikiem. Chodzi chaotycznie, nie według jednej strony, ale węszy tam, gdzie jej się spodoba. Trzeba naprawdę silnej ręki żeby niejednokrotnie ją utrzymać. Na kantarku jednak chodzi bez żadnego problemu.

Inne, zdecydowanie ważne:

1. Suczka przejawia coś w rodzaju „lęku separacyjnego” – nie potrafi sama zostawać w domu, człowiek zawsze musi być w jej otoczeniu. Jednak nie ma problemu w nocy.

2. Jest straszną WŁÓCZĘGĄ – już raz nam uciekła!!! Nie reagowała na żadne przywołania, nie dała się odwołać, po prostu biegła przed siebie, zatrzymał ją jedynie pies, którego obwąchiwała i dzięki temu udało nam się ją złapać – przyszły właściciel musi być o tym poinformowany i zobowiązany do NIE PUSZCZANIA luzem psa.

3. Jest przyzwyczajona do suchej karmy.

4. Gdy Mysza nie miała przy sobie kości do gryzienia zaczęła gryźć dywan – musi zawsze mieć coś do zajęcia.

5. Można powiedzieć, że jest psem typowo sportowym, bez problemu biegnie przed biegaczem i prawidłowo ciągnie, dobrze spisuje się także w zaprzęgu z rowerem – biegnie przed rowerem i ciągnie. Nadaje się zarówno do bikejoringu jak i canicrossu. Akceptuje szelki sportowe.

NIE JEST TO RASA DLA KAŻDEGO, WIĘC PROSZĘ O ROZWAŻNE PODEJMOWANIE DECYZJI. NIE JEST TO PIES DLA DZIECI, ANI DLA OSOBY LUBIĄCEJ SPORT PRZEZ SZKLANYM EKRANEM, TYM BARDZIEJ DLA OSOBY STARSZEJ, CZY SCHOROWANEJ!!!

SUCZKA WYMAGA SPACERÓW I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

WARUNKIEM ADOPCJI JEST WIZYTA PRZED ADOPCYJNA, WSPÓLNY (CO NAJMNIEJ JEDEN) SPACER, ORAZ WIZYTA PO ADOPCYJNA. DODATKOWO NOWY WŁAŚCICIEL BĘDZIE ZOBOWIĄZANY DO PODPISANIA UMOWY ADOPCYJNEJ.

08 maj 2012r.

Mysza pojechała do swojego domu.