Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

BURSZTYNEK

14 lipiec 2013r.

Nieśmiały piesek Bursztynek szuka domu. Trafił do schroniska, ponieważ ktoś przywiązał go do drzewa. Ma około dwa lata jest bardzo łagodny i przyjacielski. Uwielbia sie tulić do człowieka. Bursztynek bardzo pragnie opuścić schroniskowy boks, cierpi z powodu braku kontaktu z człowiekiem.
Boi się innych psów i trzymał się z tyłu boksu, więc nikt go nie zauważa. Niestety ostatnio został pogryziony przez swoich współlokatorów i trafił do szpitaliku.
Teraz przebywa w bardzo awaryjnym domu tymczasowym.
Kontakt w sprawie adopcji: 665 195 039

24 lipiec 2013r.

Bursztynek miał problem ze znaczeniem terenu w domu i niezbędna była kastracja. Zabieg został przeprowadzony dzisiaj. W klinice weterynaryjnej okazało się , że piesek nie ma 2 lata, tylko około 9 ….. już ma kłopoty z sercem, które z wiekiem będą się pogłębiać oraz bardzo zły stan jamy ustnej. Oprócz kastracji, psiakowi zostały usunięte zęby, ma bardzo poważny stan zapalny jamy ustnej. Bursztynek bardzo cierpiał, gdyż nie był w stanie normalnie jeść, dosłownie połykał suchy pokarm. Jest bardzo chudziutki, ma też problemy trawienne.
Za miesiąc, jak wszystko się zagoi, czeka psa usunięcie przed trzonowców. Dzisiaj było to niemożliwe, ze względu na ryzyko złamania szczęki.
Koszt całkowity zabiegu plus kastracji to 250 zł. Opiekunka tymczasowa Bursztynka nie jest w stanie pokryć kosztów leczenia Bursztynka.
Jeżeli ktoś chciałby wspomóc maluch prosimy kierować środki na konto z dopiskiem ” Bursztynek”:
Fundacja Głosem Zwierząt
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW

08 listopad 2013r.

Bursztynek na stałe zostaje ze swoją tymczasową opiekunką.

[nggallery id=729]