Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Urodzona: czerwiec 2012r.

Zdrowie: odrobaczona, zaszczepiona

Stosunek do ludzi: lękliwa i nieufna

Stosunek do dzieci:

Psy:

Koty: pozytywny

Zachowanie: Kotka nie przekonała się jeszcze do końca do człowieka, ale widać, że coraz bardziej szuka jego obecności. Lubi przebywać z nim we wspólnym pokoju, ale jeszcze bez interakcji.

Inne: kot domowy niewychodzący, korzysta z kuwety

13 sierpień 2012r.

Jedna z Pań dokarmiających bezdomniaki, przez przypadek natrafiła na kocią rodzinkę, na terenie jednego z poznańskich przedsiębiorstw.
Kocia mama, kiedy została znaleziona, była wycieńczona i już ostatką sił dbała o maluchy. Bardzo dobrze się nimi opiekowała, ale nie było to miejsce dla nich bezpieczne.

Niestety wakacje to jednocześnie okres kiedy pojawia się wiele bezdomnych zwierzaków, a chętnych domów do adopcji ubywa.
W miarę możliwości po kolei staramy sieę zabierać kociaki i umieszczać je w domach tymczasowych, których niestety cały czas brakuje.

Katja przebywa teraz w domu tymczasowym, razem ze swoim bratem Kajtkiem. Jest trochę przestraszona, ale odwagi dodaje jej fakt, że jest ze swoim bratem, w którego batdzo chętnie sie wtula.

Katja ma około dwa miesiące.

24 wrzesień 2012r.

Kajtek i Katja zamieszkali w nowym domu tymczasowym.

Mają teraz czwórkę nowych kocich kolegów i masę zabawek, tuneli i drapaków do zabawy.

Katja uwielbia zabawy ze swoim bratem.
Z ciekawością poznaje nowe otoczenie, w którym się znajdzie i jest odważna dopóki na horyzoncie nie pojawi się człowiek.
Katja jest jeszcze nieufna w stosunku do ludzi, i kiedy się ją głaszcze zastyga w bezruchu.
Otuchy dodaje jej brat Kajtek.

25 listopad 2012r.

Katja nadal czeka na chwilę kiedy ktoś ją przygarnie.
Kotka nie przekonała się jeszcze do końca do człowieka, ale widać, że coraz bardziej szuka jego obecności. Lubi przebywać z nim we wspólnym pokoju, ale jeszcze bez interakcji. Wspomogliśmy ją obróżką z feromonami, żeby pomóc się jej trochę zrelaksować. Zobaczymy czy zadziała.

Katja uwielbia się bawić swoimi zabaweczkami, może robić to godzinami, no, a później drzemka.

Jest bardzo zwinną kotką i napotkaną przeszkodę woli przeskoczyć zamiast obejść.

11 kwiecień 2013r.

Koteczka Katja bardzo długo nie mogła zaufać człowiekowi. Ostatnio została poddana zabiegowi starylizacji, po której w końcu przestała być taka spięta w kontakcie z człowiekiem.
Katja oswoiła się z ludźmi, przestała się chować nawet gdy w jej domu tymczasowym jest kilka osób, a wieczorem ma nawet takie głupawki, że zachowuje się jak kociak. Widać, że jest cały czas czujna, ale mimo wszystko, kot nie do poznania.
Może i nie do poznania, ale na pewno do adopcji.

14 lipiec 2013r.

I przyszedł czas kiedy koteczka Katja może być spokojna o swój los. Jej tymczasowa opiekunka zdecydowała, ze Katja zostanie z nią już na zawsze. Katja powolutku się otwiera i przychodzi już do Eweliny na kolankowe głaskanie.