Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy
NUTKKA
30 sierpień 2014r.

Te urocze kociaki zostały znalezione podczas psiej interwencji w Batorowie. Rodzeństwo siedziało wystraszone pod traktorem. Nie sposób było przejść obok nich obojętnie, dlatego zostały zabrane w bezpieczne miejsce. Maluchy mają 3 miesiące. Zostały odrobaczone i odpchlone. Samo patrzenie na ich kocie zabawy sprawia wiele przyjemności. Nie trzeba włączać telewizji. Przy nich ma się prywatne Animal Planet na żywo w najwyższej jakości. Kociaki urodzone jako bezdomniaki zachowują się tak jakby od samego początku miały duży kontakt z człowiekiem. Lubią się tulić i korzystają z kuwety. Teraz potrzebują tylko stałych domków do pełni szczęścia.

05 wrzesień 2014r.

Koteczka Nutkka przeprowadziła się do nowego domu.

08 sierpień 2015r.

Pilnie szukamy domu tymczasowego dla kotki Nutkki, która wraca z adopcji.

Lubi bawić się w gonito po domu, przyjazna dla dzieci nie robi krzywdy. Lubi sobie gadać.  Na noc wtula się do łóżka w nogi. Jest wysterylizowana i cały czas zamieszkuje w domu bez wychodzenia na dwór.

25 sierpień 2015r.

Nutkka – nasza młoda dama po przejścia czuje się świetnie. Szybko odnalazła się w domu tymczasowym. Na początku była lekko onieśmielona, jednak już po 2 dniach kładła się na miejscach, które do tej pory był przeznaczone dla kocich rezydentów. Znalazła z nimi wspólny język i została przez nich w pełni zaakceptowana.
Nutkka wróciła z adopcji, ponieważ zdarzało jej się znaczyć teren. Odkąd jest w nowym miejscu nie zdarzyło jej się to ani razu. Od samego początku pięknie korzysta z kuwety. Ma 3 do wyboru – w tym jedną zamkniętą. Najchętniej jednak korzysta z otwartych. W poprzednim stałym domu, z którego wróciła miała jedną, zamkniętą kuwetę z silikonowym żwirkiem. W obecnym domu tymczasowym jest używany drewniany żwirek i najwidoczniej jej odpowiada. Nawet jak była na początku zestresowana, to i tak szła skorzystać do kuwety. To dobry znak. Być może wystarczyła odpowiednia kuweta, miejsce i żwirek, by Nutkka była kotem idealnym.
Lubi być głaskana i obserwować świat przez balkon. Ma figurę nastolatki. Jest smukła i wysoka. Jest przepiękną, zgrabną kotką o cudownym charakterze. Jest spokojna i nie szaleje w nocy jak zdarza się to małym kociakom. Nadal szukamy dla niej domu, w którym będzie miała (tym razem) kochającego kompana na całe swoje życie.

18 listopad 2015r.

Nutkka miewa się bardzo dobrze. Zrobiło się nieco chłodniej na zewnątrz, a ona nadal z chęcią wychodzi na balkon, aby poobserwować co się dzieje w okolicy. Zdrowie naszej niespełna 1,5 rocznej kotce doskonale dopisuje. Nutkka ceni sobie spokój. Większość dnia śpi, jednak gdy tylko ma okazję się pobawić od razu z niej tego korzysta. Poluje wtedy z kocimi rezydentami na sztuczne myszki lub biega za sznureczkami. Szczególnie lubi miękkie zabawki, głównie te przypominające myszki. Ma też swoje specjalne miejsce, do którego lubi zaciągać swoje sztuczne zdobycze. W nocy z chęcią przychodzi się przytulić. Leży wówczas w nogach lub wtula się zaraz obok ramienia, dopasowując się idealnie swoim futerkowym ciałkiem do człowieka. A jak tylko jest głaskana, kręci się radośnie na boki i rozciąga przymilnie. Nad ranem przychodzi się przywitać i czeka na głaski.

Warto podkreślić, że od powrotu z adopcji ani razu nie miała żadnej wpadki z załatwianiem się poza kuwetę, a to był powód przez który trafiła ponownie pod naszą opiekę. Eksperymentalnie zlikwidowaliśmy 1 kuwetę i miała 2 do wyboru i też nie miała żadnej wpadki. Na zmianę korzysta z otwartej i zamkniętej kuwety bez najmniejszych problemów. Jest bezproblemową kotką o cudownym charakterze. Z pewnością będzie idealną towarzyszką życia.

4 grudzień 2015 r.

Manila (od dziś Mania) i Nutkka pojechały razem w dwupaku do stałego domku. Dziewczynki się jeszcze nie znają, ale mamy nadzieję, że szybko odnajdą wspólny język. Życzymy im dużo zdrowia  i jak najmniej stresu :).

Mamy cichą nadzieję, że w najbliższym czasie również inni nasi podopieczni znajdą stałe domu lub chociaż tymczasowe. Zachęcamy gorąco do adopcji!