Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

TEXAS

02 wrzesień 2015r.

Texas jest około 2-3 letnim samcem w typie bullmastifa. Do naszego
przytuliska trafił w złej kondycji, był wychudzony, miał zaropiałe
oczy i zmiany skórne świadczące o przebytym odpchelnym zapaleniu skóry. Początkowo z dystansem podchodził do odwiedzających go wolontariuszy, jednak z czasem nabrał zaufania i cieszy się na nasz widok. Texas bez problemu poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym dzięki czemu oczy zostały już wyleczone, skóra też wraca do normalnego stanu, chłopakowi pozostało jeszcze odbudować nieco masę. Obecnie Texas jest
psem bardziej otwartym na świat, chętnie chodzącym na spacery do lasu i na pola. Wyprowadzany na długiej lince trzyma się bardzo blisko opiekuna, z własnej woli podąża krok w krok za człowiekiem. Od czasu do czasu lubi przebiec się trochę za piłką, którą chętnie się później bawi. Jest psem łagodnym i zrównoważonym, przyjaźnie nastawionym do innych psów.
Został odrobaczony i zaszczepiony.
Szukamy dla Texasa domu, w którym zostanie otoczony należną mu troską i uczuciem, najlepiej żeby zamieszkał z ludźmi mającymi doświadczenie w opiece nad molosami, znającymi charakterystykę, zachowania i potrzeby psów rasy / w typie rasy bullmastif. Teksas nie zostanie wydany do kojca ani na łańcuch.

24 październik 2015 r.

Teksas duży pies do adopcji Poznań

Jesienna aura sprzyja zacieśnianiu więzi między przytuliskowymi psiakami. Dzisiaj Texas i Rea poszli na wspólny spacer, na którym mieli okazję lepiej się poznać. Obydwoje zachowywali się grzecznie i swobodnie, więc bez przeszkód mogą zamieszkać z innymi psami, po wcześniejszym zapoznaniu. Jeśli chcesz mieć w domu przyjaznego olbrzyma skontaktuj się z nami!

3 grudzień 2015 r. 

Dzielny Texsas już po konsultacji ortopedycznej

Dzisiaj nasz podopieczny Teksas pojechał na konsultację ortopedyczną do kliniki weterynaryjnej. Niepokoił nas jego sposób poruszania i niezbędne okazały się zdjęcia rtg. O ile obręcz barkowa, łokcie i nadgarstki są w dobrej kondycji, to biodra niestety nie są w najlepszym stanie. Zaawansowana dysplazja sprawia, że chłopak unika obciążania tylnych łap i przenosi ciężar ciała na przód. Stan bioder nie wymaga interwencji chirurga, jednak konieczne jest podawanie mu wraz z pokarmem suplementów diety, które będą wspierały funkcjonowanie stawów biodrowych. Stan Teksasa uległ znacznej poprawie od czasu trafienia do przytuliska, przybrał trochę na wadze, jednak jego skóra i sierść jeszcze nie wróciły do właściwej kondycji. Całą wycieczkę Teksasik zniósł bardzo dzielnie, grzecznie jechał samochodem, świetnie zachowywał się zarówno w mieście, jak i w klinice. Po prostu pies idealny Na zdjęciach nasz bohater i zdjęcie rtg jego bioder.

23 luty 2016 r. 

Teksas pozostaje cudowny – jest miły dla psów i dla ludzi, zachowuje spokój ducha i równowagę psychiczną, jakby doskonale wiedział, że obecna sytuacja nie potrwa wiecznie. My też wierzymy, że gdzieś na świecie są jego ludzie, którzy wkrótce podarują mu kawałek swojej podłogi i całe serce.

28 luty 2016 r.

Teksas w stałym domu

Nasz olbrzym Teksas pojechał dziś do stałego domu. Po kilkunastu spacerach ze swoimi ludźmi i wizycie przed adopcyjnej w końcu możemy to napisać :). 

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Teksasa:

https://goo.gl/photos/23NkYQT2pL5cPTBN7

Texas znajduje się pod opieką Fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna.
Kontakt w sprawie adopcji: 501 173 726

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726