Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Joko, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo19 marca 2017 r.

Joko to młody – ok. 1,5 roczny – samiec w typie sznaucera, który w ostatnich dniach trafił do przytuliska będącego pod opieką naszej fundacji. W pierwszej chwili zdystansowany do człowieka, bardzo szybko stwierdził, że nie ma powodu do obaw i pokazał swoje radosne oblicze.Joko jest psem bardzo energicznym, żywiołowym, o ogromnej potrzebieruchu na świeżym powietrzu. Świetnie czuje się na spacerze w lesie, jest pochłonięty zapachami i zmieniającym się otoczeniem. Joko potrafi komunikować się z innymi psami i bardzo dobrze czuje się w towarzystwie osobników spokojnych i pozytywnie nastawionych. Wesołe oczy Joko zdradzają, że chciałby trafić do ludzi, którzy tak jak on lubią aktywne spędzanie czasu, spacery i ruch w terenie. Nie oznacza to oczywiście, że Joko nie odnajdzie się w domu podczas wspólnego odpoczynku. Chłopak bardzo łatwo się wycisza i potrafi spokojnie leżeć obserwując otoczenie lub po prostu się relaksując. Szukamy dla niego domu w okolicy z łatwym dostępem do terenów zielonych, gdzie będzie mógł chodzić na regularne, wartościowe spacery. Joko jest psem zdrowym, odrobaczonym i zaszczepionym, przed adopcją zostanie wykastrowany. Nie zostanie wydany do życia na dworze, na łańcuchu lub w kojcu. Joko znajduje się pod opieką fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo wyboru opiekuna.

9 września 2017 r.

Kochany Joko dalej przebywa w przytulisku i czeka aż ktoś pod jego fantazyjną grzywką dostrzeże te wesołe, błyszczące oczy. Oczy psa myślącego, nietuzinkowego, energicznego, ale przede wszystkim miłego. Joko lubi spędzać czas w towarzystwie ludzi, chętnie spaceruje, ale przepada również za stacjonarnym piknikowaniem, podczas którego łapie oddech i się wycisza. Lato nie przyniosło Jokusiowi zmian w życiu, ale nie tracimy nadziei na to, że zimy nie będzie już musiał spędzić w przytulisku.

28 stycznia 2018 r.

Sytuacja Joko zastanawia nas każdego dnia. Jak to możliwe, że młody, ładny i miły pies w typie popularnej rasy siedzi za kratami tak długo? Nie znamy na to pytanie odpowiedzi i być może jej nie poznamy. W głębi duszy wierzymy natomiast, że niedługo zajmowany przez Joko boks będzie pusty, a on sam zamieszka w ciepłym domu i będzie spać na miękkim i wygodnym legowisku. Ludzie, którzy adoptują Joko będą mieli wielkie szczęście dzielić życie z prawdziwie nietuzinkowym psem.

20 maja 2018 r.

Czekał długo, ale się doczekał i nie musi już zmagać się z frustracją i samotnością w ciasnym, przytuliskowym kojcu. Joko pojechał w końcu do swojego nowego domu, w którym oczekiwano go z wielkimi emocjami i uczuciem. Niezmiernie cieszymy się, że ten dzień w końcu nadszedł a nasz podopieczny będzie mógł odetchnąć pełną piersią i naprawdę poczuć, że żyje. Koniec ze spacerami dwa razy w tygodniu, koniec z zimnem, hałasem i wegetacją na uboczu składowiska śmieci. Dzisiaj Joko zaczyna nowe życie u boku swoich nowych opiekunów, którzy wykazali się wielką determinacją w trakcie procesu adopcyjnego! Z całego serca dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego na przyszłość!

Zobacz więcej zdjęć Joko >>

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 501 173 726