Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Rio, pies do adopcji, Poznań, Dopiewo16 maja 2016 r.

Rio jest młodziutkim, ok 7-8 miesięcznym psem w typie ras psów gończych. Mieszka w podpoznańskim przytulisku. Obecne środowisko jest dla niego bardzo nieprzyjazne, mimo tego Rio bardzo dobrze sobie radzi. W boksie jest spokojny, cierpliwie czeka na wyjście na spacer. Po wyjściu z boksu Rio jest bardzo radosny, uwielbia biegać, bawić się, tarzać. Potrzebuje bliskości z ludźmi, wsparcia z ich strony i kontaktu ze światem zewnętrznym, który pozwoli mu rozwijać się, zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. Szukamy dla niego ludzi aktywnych, chętnie i często udających się na spacery, podczas których Rio mógłby zaspokoić swoje potrzeby ruchowe i umysłowe. Jest bardzo miły dla innych psów, może zamieszkać w domu z innym psem. Rio nie nadaje się do mieszkania w centrum miasta, musi mieć codzienny dostęp do terenów zielonych, gdzie będzie mógł swobodnie spacerować. Najlepszym rozwiązaniem będzie dla niego dom z ogrodem w spokojnej okolicy.

Rio znajduje się pod opieką Fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo wyboru opiekuna. Rio niezostanie wydany do życia w budzie, kojcu i na łańcuchu.

11 września 2016 r.

Rio nadal czeka na dom, choć zupełnie nie możemy zrozumieć dlaczego. To cudowny pies, który bardzo potrzebuje swojej rodziny, wśród której poczuje się kochany i bezpieczny.

4 grudnia 2016 r.

Idzie zima, a Rio wciąż czeka na dom. Boimy się co będzie jak przyjdą mrozy, Rio jest delikatnym psem, który na pewno będzie marzł. Przykro patrzeć jak taki cudowny i piękny pies spędza dzieciństwo samemu, za kratami…

4 marca 2017 r.

Spokojnie stoi i wypatruje. Młodziutki Rio z godnością znosi swoją sytuację i cierpliwie czeka na ten dzień, w którym zadzwoni ktoś, kto odnajdzie w nim swojego psa. Psa mądrego, samodzielnego, spokojnego i przyjaznego. Rio to pies idealny dla ludzi rozumiejących te zwierzęta, aktywnych, lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu, ale również delikatnych i wrażliwych, bo Rio potrzebuje również dużo ciepła i czułości.

29 lipca 2017 r.

Rio niestety wciąż czeka na odmianę swojego losu. Telefony dalej milczą i nikt o niego pyta. Zupełnie nie rozumiemy dlaczego, bo to pies młody, zdrowy i ładny, a do tego bardzo inteligentny. Zasługuje na wspaniałą, kochającą rodzinę, która przyjmie go do swojego świata i pozwoli mu być jego integralną częścią. Czekamy dalej razem. Rio w schronisku, a my robimy, co w naszej mocy, aby pokazać go wszędzie, gdzie się da i w końcu dotrzeć do jego ludzi.

26 lutego 2018 r.


Rio czekał na dom 570 dni. Dlaczego tak długo? Nadal nie potrafimy znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Piękny, młody, zdrowy, miły pies. Wydawałoby się, że znalezienie dla niego domu to bardzo łatwe zadanie. Niestety nie. Rio był ogłaszany i wyróżniany na wielu portalach adopcyjnych, był na zdjęciu w tle na naszym fanpage’u, na głównej stronie naszej Fundacji, wystąpił w telewizji, a jakiś czas temu był ogłaszany w radiu. Zawsze proponowaliśmy go każdemu, kto tylko mógłby stworzyć dla niego odpowiedni dom, wszędzie szukaliśmy też domu tymczasowego. Nic nie przynosiło rezultatu i Rio przez cały ten czas mieszkał w naszym przytulisku spędzając dzieciństwo za kratami. Nikt z nas nie zwróci mu 1,5 roku życia. Jednak dziś cieszy się życiem, jak każdy kochany przez kogoś pies! Zamieszkał w towarzystwie trzech kotów i dwóch psów, a z domu wychodzi wprost do lasu, po którym kocha biegać i już nie myśli o tym jak wyglądała większa część jego życia. Teraz ma je całe przed sobą. Z całego serca dziękujemy za daną Rio szansę!

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Rio >>

Adopcja w 3 krokach

Ważne: Między wypełnieniem ankiety a domową wizytą przedadopcyjną zawsze jest zapoznanie z psem w miejscu jego przebywania. Może to być przytulisko, dom tymczasowy lub hotel dla psów.

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: paulina@glosemzwierzat.pl

Masz pytania? Zadzwoń: 506 907 047