Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Esmeralda, kot do adopcji, Poznań, Dopiewo29 sierpnia 2017 r.

Esmeralda trafiła do nas zaledwie 10 dni temu i już skradła nasze serca, mimo że kuwety (jeszcze) nie opanowała. Jest uroczym 2 miesięcznym dzieciątkiem, które zostało złapane na Dębcu. Nie ogarnia rzeczywistości w klatce. Wygląda jak zagubione dziecko, któremu potrzebna by była nadal mama. Dawno nie mieliśmy kota, który zamiast do kuwety robiłby pod siebie. Nie możemy pozwolić, aby mała siedziała brudna i posklejana, dlatego też Esmeralda w ciągu krótkiego pobytu zaliczyła już kilka kąpieli. Dzielnie je znosi.

Kiedy do nas przyjechała miała na sobie mnóstwo pchlich rodzin, które wybrały sobie jej małe ciałko jako świetne miejsce do życia. Tych niepożądanych lokatorów na szczęście szybko się pozbyliśmy. Zostali eksmitowani. Esmeralda jest drobna i wyczuwalne są jej malutkie kostki. Nie jest (jeszcze) grubym, dobrze odżywionym kociakiem – co to to nie – jest na etapie nabierania ciałka. Na szczęście apetyt jej sprzyja – na to nie możemy narzekać.

Esme jest małym kocim dzieciątkiem, które potrzebuje opieki. Lubi być głaskana i otoczona troską – niestety na nadmiar tego w kociarni nie może narzekać, dlatego szukamy dla niej domu tymczasowego. Jest przyjazna i rozmruczana w trakcie głasków. Wierzymy, że w domowych warunkach nabierze nieco pewności siebie. Będzie mogła biegać, bawić się szaleć i być tulona kiedy przyjdzie na to pora. Teraz jest wystraszona, a głaskana szybko się rozluźnia. Na razie głowimy się jak dziewczynę przekonać do kuwety, ale wierzymy, że w domu szybciej opanowałaby te sztukę.

Adopcja w 3 krokach

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

W tytule maila wpisz imię kota, na którego jest ankieta.