Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

ELCIA

urodzona: ok. październik 2012r.

zdrowie: odrobaczona, odpchlona, będzie wysterylizowana w najbliższym czasie

stosunek do ludzi : bardzo pozytywny, łagodna, spokojna, uwielbia głaskanie, mizianie

stosunek do dzieci: nie wiadomo (jest wystraszona, chowa się jak tymczasowych opiekunów odwiedzają znajomi, obce dla niej osoby

psy: w poprzednim domu tymczasowym miała kontakt z psami i potrafiła się dogadać jeżeli pies był w stosunku do niej przyjacielsko nastawiony

koty: bardzo pozytywny, ale woli być sama u opiekunów tymczasowych w łóżku i nie lubi konkurencji podczas głaskania

zachowanie: jest strasznie milusia, jak opiekunka szykuje coś w kuchni cały czas ociera się o jej nogi

inne: kotka niewychodząca, korzysta z kuwety, ma cudownie milutką sierść i piękne umaszczenie, uwielbia sparzoną pierś z kurczaka, ale tak w ogóle nie wybrzydza przy jedzeniu, jest bardzo grzeczna, uwielbia spać na oknie nad kaloryferem na swoim kocyku. Uwielbia zabawy w polowanie na ruszające się obiekty pod kołdrą, wystarczy jej podrapać palcem i już zaczyna się zabawa.

28 październik 2013r.

Na działkę, kotka przyprowadziła sześć około 2-wu miesięcznych kociąt. Nie wiadomo skad kicia się tam wzięła, pewnie była taką kotką „sezonową” na działkach. W wakacje była czyjaś, wakacje się skończyły i przestała „czyjaś” być. Kocia mama dzielnie dba o maluchy, a my szukamy dla nich bezpiecznego schronienia.
Jeszcze nie wiemy dokładnie jakiej są płci, są trochę nieśmiałe. Są dwa rudzielce, dwa biało – buraski, jedna krówka i jedna trikolorka. No i trikolorowa mama.
Kto przygarnie kotka? Domki potrzebne.

13 grudzień 2013r.

Elci się udało i trafiła do domu tymczasowego.

17 grudzień 2013r.

Elcia ( mama Emiko, Edka, Epika, Eski, Erniego i Esmi) powoli oswaja się w domu tymczasowym. Uwielbia człowieka, lubi być przytulana i głaskana. W stosunku do kotów rezydentów jest jeszcze trochę zdystansowana i szuka swojego miejsca w stadzie.
Kicia była z wizytą u weterynarza. Po przebadaniu krwi okazało się, że jak na tak młodziutką koteczkę, ma bardzo wysokie parametry wątrobowe. Niewykluczone, że jest to wynik zarobaczenia. Póki co dostała środki na odrobaczenie i leki na poprawienie stanu wątroby.
Opiekunka tymczasowa martwiła się, że kicia nie za bardzo miała apetyt, okazało się, że przyczyną są bolące dziąśła. Kicia ma w jamie ustnej stan zapalny i niestety każdy posiłek sprawiał jej ból.
Koteczka dostała w prezencie talon na sterylizację, ale niestety będzie musiała być przesunięta w czasie, dopóki Elcia nie wyzdrowieje.
po wizycie u weterynarza jaElcia była z wizytą u weterynarza.
Na razie rachunek za leczenie wynosi 263 pln, gdyby ktoś chciał dorzucić chociaż złotówkę do skarpetki koteczki, będziemy bardzo wdzięczni.
W tytule wpłaty prosimy wpisywać „Elcia”.

31 styczeń 2014r.

Elcia zamieszkała w nowym domu. Na początku zwiedzała nowe włości, ale jak już obeszła to się schowała w pokoju dla niej przeznaczonym i siedziała, co jakiś czas kukała żeby zobaczyć co się dzieje. Razem z nią pojechał „jej kocyk” na którym spała w domu tymczasowym i sobie na nim siedziała grzecznie za fotelikiem. Została przekupiona przez nową opiekunkę kurczakiem i chociaż na razie siedzi w bezpiecznej odległości i prowadzi obserwację to już wspólnie z nową opiekunką obserwowały ptaki za oknem.

WIEŚCI Z NOWEGO DOMU

20 luty 2014r.

Elcia nazywa się już Mila, ma super przystosowany pokój widać, że jest szczęśliwa, na każdym parapecie kocyk. Jest bardzo towarzyska nie boi się obcych, wszystkich wita jest bardzo grzeczna. Ma mnóstwo zabawek, ale jak jej opiekunka robi dla niej kulki z folii to dopiero jest zabawa.