Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

30.09.2016 - stop the trucks 1

29 sierpnia 2016 r.

Dziś w Poznaniu o godzinie 16:00 na Placu Wolności odbędzie się protest przeciwko długodystansowemu transportowi zwierząt hodowlanych. Organizatorem protestu jest stowarzyszenie Otwarte Klatki, ale my też tam będziemy, prywatnie, by wesprzeć inicjatywę. Mimo dziwacznej godziny akcji, zachęcamy do przyjścia! My urywamy się z pracy 😉 bo zwierzę to nie rzecz, bo zwierzę myśli i czuje. Bo transport zwierząt w urągających warunkach w upale, w blaszakach, to świadome znęcanie się nad zwierzętami.

https://www.facebook.com/events/1820909651474930/

30 sierpnia 2016 r. 

Na losie zwierząt hodowlanych zależy nam nie mniej niż na losie psów i kotów, i mimo, że na co dzień zajmujemy się pomocą zwierzętom domowym, wspieramy akcje mające na celu poprawę dobrostanu koni, krów, świń, drobiu. Zdecydowana większość członków fundacji to wegetarianie. Nie jemy mięsa od lat, staramy się nie kupować produktów ze skóry, kosmetyków testowanych na zwierzętach, nie chodzimy do cyrków. Wierzymy, że nie można być wrażliwym wybiórczo. Pies, kot, krowa i świnia są dla nas tak samo ważne. Nie można pomagać jednym, zjadając drugich. Uważamy, że hipokryzją byłoby przeprowadzanie interwencji tam gdzie psom i kotom dzieje się krzywda, pouczanie innych jak mają traktować zwierzęta, i jednoczesne opłacanie chowu przemysłowego. Wszystko sprowadza się do decyzji konsumenckich, do tego co kupisz dziś na obiad i kolację. Zachęcamy do refleksji.

P.S. Wszystkim tym, którzy uważają, że nie da się żyć i uprawiać sportu bez białka zwierzęcego, przypominamy, że tegoroczna mistrzyni olimpijska Oktawia Nowacka jest zadeklarowaną weganką 🙂