Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

glowna05

18.07.2011r.

W dniu 18 lipca 2011 zostaliśmy zawiadomieni o podejrzeniu znęcania się nad psem. Wobec zasłyszanych informacji postanowiliśmy zadziałać natychmiast.

Podczas przeprowadzonej tego samego dnia interwencji, właściciele psa byli w stanie silnego upojenia alkoholowego. W mieszkaniu panował brud i nieład, na podłodze stały butelki po alkoholu. Pies, mieszaniec w kolorze szarym, płci męskiej, w wieku około 1 roku, przywiązany był na krótkiej smyczy, owiniętej wokół szyi, do nogi od stołu, wokół psa widać było pełno odchodów. W miskach stojących obok psa nie było wody ani jedzenia. Stwierdzono brak książeczki zdrowia z wymaganymi prawem szczepieniami i brak jakiegokolwiek jedzenia przeznaczonego dla psa, pies nie był zaczipowany.

Świadkowie zeznali, że właściciele: Włodzimierz i Grażyna C. to ludzie z marginesu społecznego, alkoholicy i awanturnicy, którzy w mieszkaniu nagminnie urządzają libacje alkoholowe i burdy z udziałem osób trzecich.

Zeznali również, że fizycznie i psychicznie znęcali się nad tym psem oraz trzema poprzednimi psami w taki sposób, że je głodzili, bili, kopali, straszyli, rzadko wyprowadzali na dwór, utrzymywali je w stanie rażącego niechlujstwa, trzymali na uwięzi, która powodowała cierpienie oraz nie zapewniała możliwości niezbędnego ruchu, zdarzały się też akty kynofilii.

Podjęte działania:

Wobec powyższych faktów, inspektorzy Fundacji podjęli decyzję o niezwłocznym odebraniu psa właścicielom w trybie art. 7.3 Ustawy o Ochronie Zwierząt z 21 sierpnia 1997r., ponieważ jego zdrowie i życie było zagrożone. Pies został umieszczony w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Poznaniu.

>>Więcej o INTERWENCJI

>>Więcej o PAKO