Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

25 październik 2011r.

Zwrócili się do nas właściciele Atry i Balbinki z prośbą o pomoc w znalezieniu dla nich nowego domu. Rodzina z bólem serca szuka im nowego lokum, ponieważ musi się wyprowadzić z dotychczasowego miejsca i niestety nie mogą zabrać ze sobą Atry i Balbinki i dłużej zapewniać im takiego życia jakie miały do tej pory.

Pieski są w rodzinie już prawie 6 lat-Atra troszkę krócej-5.Są siostarmi z nestorki rodu-Azy , która odeszła w wieku 15 lat.

Atra jest typowym psem pilnującym, bardzo uważnym i reagującym szczekaniem. Wbrew pozorom nie jest groźna.

Balbinka jest starsza, zrównoważona i bardziej przytulaśna. Bardzo lubi głaskanie i kiedy tylko może najlepiej siedziała by na kolanach i dopraszała o kizianie. Obie sunie uwielbiają tropić np. krety czy myszy, ale nie robią szkody w ogródku, bo wiedzą, że tam się nie kopie. Są ze sobą bardzo zżyte, jak to siostry.

Najlepiej by było, gdyby trafiły do gospodarstwa agroturystycznego. Pieski były chowane na dworze, miały swój kojec i budy i są nauczone, że załatwiają swoje potrzeby poza kojcem, bo były wypuszczane. Gdyby ktoś chciał je wyprowadzać na smyczy musiał by je nauczyć, bo do tej pory były wypuszczane luzem. Reagują na swoje imiona-Atra i Balbinka i na komende do domu.

Są bardzo mądre i na pewno odwdzięczą się na swój psi sposób bezgranicznym przywiązaniem i miłoscią, osobie która je przygarnie.

>>Więcej o ATRZE

>>Więcej o BALBINCE