Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

01 październik 2011r.

W czerwcu 2010 roku zwrócił się do nas magazyn „Mój Pies” z propozycją pokazania kilku naszych psiaków na łamach pisma w „kąciku adopcyjnym”. Partnerem akcji był salon fryzjerski „Psie Metamorfozy” prowadzony przez panią Sonię Muzolf. Ideą było pokazanie jak brzydkie kaczątka zmieniają się w piękne łabędzie, i że w brudnych, zaniedbanych psach schroniskowych kryją się prawdziwe psie piękności. Kapsel był jednym z tych szczęśliwców, którego wytypowaliśmy do tej metamorfozy i który dostał szansę na nowe, lepsze, jak się wtedy wydawało, życie. Zabraliśmy skołtunionego wtedy Kapselka ze schroniska poznańskiego i zawieźliśmy go do psiego Spa. W ciągu paru godzin psiak był nie do poznania i wyglądał pięknie. Konkurs na dom dla niego wygrała wtedy pani Małgosia, która nie posiadała się ze szczęścia.

1 października 2011 Kapsel został nam zwrócony z powodu rzekomej agresji. Śladu nie było po jego wymyślnej fryzurze i zadbanym futerku. Wrócił do nas zaniedbany i zagubiony, zupełnie nie ten sam jakiego znaliśmy ponad rok wstecz.

Przewieźliśmy go do hotelu „Jamor” w Warce by specjalista wypowiedział się na temat jego charakteru. W Jego opinii Kapsel to tzw. „pies pierdoła”: wesoły, przyjacielski, bez cienia agresji wobec człowieka i psich kolegów i koleżanek. Wizyta w Spa przywróciła mu piękny wygląd i ponownie wypatruje swojego człowieka, któremu się nie znudzi, który już go nie porzuci i otoczy miłością i opieką, tym razem do końca jego dni.

>>Więcej o KAPSLU