Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

14 październik 2011r.

Mały Dante jest odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony i ważu już 1,75 kg.

Dante świetnie zaaklimatyzował się w swoim domu tymczasowym. Bardzo lubi swoje nowe ciotki; Mię i Dusię, najchetniej ciągle by im towarzyszył. Ciotki uczą go jak poruszać się w świecie ludzi, i że mimo to, że jest śliczniutkim szczeniakiem nie znaczy, że na wszystko może sobie pozwolić. Uczą go co wolno, a czego nie. Dante respektuje ich zdanie w wielu kwestiach i czasem leci sie poskarzyć do swojej pani i schować na jej rękach, nauczyl sie dzięki temu, że nie wolno podjadać ciotkom karmy i podgryzać ich ogonków.  Nie znaczy to, że jest bezbronny i ciapowaty . W przypadku zabawy liną Dante pokazuje, że on też chce się bawić i nie da sobie tak łatwo odebrać zabawki. Na razie psiak jest niespelna 2kg szczeniaczkiem i nie ma za bardzo jak sie postawić.

Dante jest spokojny, nie biega po calym domu jak szalony, na dworze też jest bardzo spokojny i nigdzie nie odchodzi, a zostawiony sam w domu idzie do sypialni, do swojego lóżeczka sie położyć, albo do pokoju ciotek i wciska w kocyk zwisający z ich kanapy.

Noc potrafi juz przespać niemal całą, a kiedy chce kupkę, drapie w bok łóżka żeby go wynieść do patio, siusiu nie sygnalizuje, ale w nocy siusia na podkład. W dzien zdarza mu się zrobić w domu, bo to jeszcze maluszek, ale przy odpowiednio częstym wynoszeniu na dwór i obserwacji jego zachowania, wiekszość swoich potrzeb załatwia na dworze.

Dante jest łakomczuszkiem i trzeba nauczyć się trzymać wyznaczonych pór karmienia.

>>Więcej o DANTE