Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

mrbig38

08 styczeń 2013r.

Dostałyśmy wczoraj niepokojące informacje na temat stanu zdrowia naszego Mr.Big’a.

Kiedy opiekunka Big’a przyszła, żeby zabrać go na spacer, znalazła go leżącego na podłodze. Big załatwił się pod siebie, leżał w tym…od połowy sztywny, zimny, bez czucia, wyglądało to jakby krążenia nie było w tylnej części ciała…
W głowie kołatały się jej najgorsze myśli od złamanego kręgosłupa począwszy. Bigu leżał na boku, nawet głowy nie podnosił, a zawsze nawet kiedy miał jeden z gorszych dni próbował wstawać.
Gosia umyła Big’a wysuszyła, przeniosła na łóżko, wymasowała, obłożyła go kocem elektrycznym, stosem termoforów, aż w końcu Big zamerdał ogonem. Ciałko się ogrzało nóżki zaczęły reagować na podszczypywanie.
Przyjechał weterynarz, wspólnymi siłami postwaili Big’a na nogi, ledwo stał, ale stał podtrzymywany. Widoczny był niedowład tylnej łapy.

Kiedy Big zobaczył miskę z chrupkami to tak się wyrwał, ze wszystkie chrupki po całym pokoju rozrzucił.
Weterynarz był pod wrażeniem woli życia tego psa … jechał ze średnią nadzieją na podjęcie jakichkolwiek działań po wstępnej relacji przez telefon.

Big dostał zestaw leków na polepszenie przewodnictwa nerwowego, mocny steryd, kroplowki…

Dzisiaj sam chciał wstawać, łapa dalej z niedowładem, ale jest lepiej. Nie jest już tak sztywny jak wczoraj. Podtrzymywany zrobił małą rundkę po ogrodzie … był bardzo zadowolony, ogon cały czas merdolił.
Humor dzisiaj psiak miał dobry, apetyt wilczy i chęci do łazikowania.

Gdyby ktoś z Państwa chciał wspomóc Biga, będziemy bardzo wdzięczni.

>>Więcej o MR.BIGU