Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
 SONY DSC
21 styczeń 2013r.

Staff nadal czeka w schronisku na ratunek, na kogoś kto go pokocha i się nim zaopiekuje. Na dom stały lub tymczasowy.
Psiak źle znosi schronisko. Mieszka sam, w izolatce, nawet na wybiegu przebywa sam. Jest mocno wystraszony i widok wielu psów i hałas sprawiają, że zaczyna się bać i często wtedy reaguje agresją w stosunku do innych psów. Powinien być sam w domu. Kiedy przez około trzy tygodnie mieszkał u ludzi, którzy go znaleźli kompletnie nie reagował na suczkę rezydentkę, stąd wniosek, że jego agresja musi brać się ze stresu.
Kiedy trafił do schroniska nie jadł nic przez kilka dni a potem przez trzy tygodnie jadł bardzo mało, przez co wychudł i troszkę wynędzniał, teraz wygląda już całkiem ok, choć sierść ma w nie najlepszej kondycji.
Zaczął normalnie jeść kiedy zaufał swojej opiekunce w schronisku, ewidentnie cieszy się na jej widok.
Staff jest całkowicie pozbawiony agresji w stosunku do ludzi. Boi się mężczyzn, potrzebuje więcej czasu, żeby zaufać Panom, ale kiedy zaufa chętnie zaczepia do zabawy.
Domaga się pieszczot i czesania, siada na nogach i nadstawia się cały do głaskania, można bez obaw wszędzie go dotykać.
Wykazuje całkowitą uległość do człowieka: prawdopodobnie był tresowany przez bicie i asekuracyjnie zawsze ukazuje ulegość, boi się podniesionej ręki, kuli się cały jeśli zrobi się gwałtowny ruch.
Bardzo lubi się bawić w schronisku bawi się z opiekunką.
Jest psem towarzyszem, podąża zawsze za swoim panem i chce towarzyszyć we wszystkich czynnościach, taka duża, psia przylepa.
Staff jest wykastrowany, zachipowany, zaszczepiony.

>>Więcej o STAFFIE