Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
dingo05
21 marzec 2013r.

Smutny jest los tych czworonogów, które człowiek traktuje jak przedmiot, a nie przyjaciela. Tak z pewnością został potraktowany i ten psiak.
Piesek pewnie przestał pełnić swoją funkcję „psa łańcuchowego” i został wyrzucony przez poprzednich właścicieli jak zbędną rzecz. Dlaczego? Bo jest starszym psem, który poprzez zaniedbanie oślepł – ma zaćmę.

Jest trochę nieporadny w swojej niepełnosprawności, ale uczy się. Oprócz problemu z wzrokiem pies jest bardzo chudziutki. Widać, ze jego życie nie było kolorowe. Kiedy przychodzi pora posiłku, łapczywie pochłania swoją porcję. Kiedy spadnie coś z drzewa Dingo szuka jak oszalały jakby miał by to być jakiś przysmak.
Na spacerze ciągnie troszkę na smyczy, jeżeli chodzi o kontakt z psami to nie jest konfliktowy, chce obwąchać się z innymi psiakami i macha ogonkiem . Niestety przez to, że nie widzi wpada na drzewo, krzaki i wszystko inne co znajduje się na jego drodze, dlatego na spacerkach jest na smyczy . Jeżeli chodzi o kontakt z człowiekiem , nie wykazuje agresji , kładzie się na plecach, pozwala się głaskać.

Psiak był u weterynarza , ocenił go na 10 lat i stwierdził , że ie widzi ponieważ ma zaćmę. Jest też dobra wiadomość – weterynarz stwierdził, że jest w stanie go zoperować i Dingo ma szansę znowu widzieć!

Szukamy dla niego domu, bo mamy szczerą nadzieję, że jeszcze gdzieś jest dla niego miejsce.
Zdajemy sobie sprawę, ze psiaki widzące mają problem ze znalezieniem domu, a co dopiero ślepotek. Niestety fundacyjna kasa zaświeciła pustkami, gdyby ktoś z Państwa chciałby wspomóc psiaka prosimy o wpłaty na nasze konto z dopiskiem, dla Dingo.

>>Więcej o DINGO