Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

kleks06

31 marzec 2013r.

Kleks znów pojechał na zdjęcie do innego specjalisty chirurga, na zdjęciu wyszło, że jelita są już oczyszczone z całego syfu, który kot z głodu jadł. Niestety, chirurg potwierdził to, co mówiło już 3 weterynarzy wcześniej, ta sytuacja jest nieoperacyjna, dla Kleksa weterynarz nie może już nic zrobić. Kleks, żeby żyć, do końca życia potrzebuje opieki pielęgniarskiej…..
Sytuacja jest kiepska, nie ma się co czarować. Kleks już nie przyjmuje leków, musi jednak do końca życia jeść karmę Royal Canin Fibre (z błonnikiem) i przyjmować Laktulozę na rozrzedzenie konsystencji masy kałowej. Będzie kotem pieluszkowym. Musi być obmywany minimum 2 razy dziennie i mieszkać u kogoś, kto będzie pilnował by kotek się nie zaczopował, badał brzusio, masował. Kleks ma porażone nerwy w odcinku odpowiadającym za kontrole wypróżniania. Nie czuje, że się załatwia.
Kot czuje się dobrze, jest stabilny, nic mu w tej chwili fizycznie nie dolega, nic go nie boli, przetrwał ogromny ból i cierpienie, przeżył wypadek i tygodnie po nim przepełnione bólem i głodem, jadł byle co, ale przeżył ! Teraz, tak ogromnie wdzięczny za opiekę kocha swoich wybawców, ludzi. Miział by się bez końca, nadstawiał do głaskanka.
Nie łudzimy się, że szybko znajdziemy dla niego dom. Nie wiemy czy w ogóle znajdziemy. Nie wiemy co dalej i gdzie go umieścić. Pisaliśmy do Hospicjum dla kotów chorych w Toruniu, ale niestety mają przepełnienie i nie ma miejsca dla Kleksika. Więcej takich miejsc w Polsce nie ma.
Błagamy, udostępniajcie i nagłaśniajcie historię Pana Kleksa. Może przeczyta ją ktoś doświadczony, ktoś kto opiekuje się takim kotem i wymienimy doświadczenia, a może znajdzie się anioł, który zaopiekuje się Kleksem. Pomóżcie nam pomóc kotu, który tak wiele wycierpiał przez człowieka, a teraz chce się jeszcze trochę nacieszyć życiem, póki może.

>>Więcej o KLEKSIE

Dodaj komentarz