Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
napi22
27 maj 2013r.

Dostaliśmy informację od behaviorystki, że Napi mógłby już opuścić hotel i zamieszkać w domu tymczasowym. Jego problem z zostawaniem samemu w domu został już opanowany, ale jeszcze nie wyeliminowany do końca. Dlatego opiekun, do którego trafi musiałby mieć doświadczenie, czas i chęci, żeby z psiakiem nadal pracować.
Napi stał się spokojniejszy, nie panikuje i nie niszczy, aczkolwiek zdarza mu się, po wyjściu człowieka poszczekać, czasami, ale też nie mega dramatycznie, chociaż zdarzają się momenty kiedy potrafi z 5 minut poszczekiwać.
Z pieskiem pracowano na klatce kenelowej i jest nauczony zostawania w niej.
Napiemu bardzo dobrze robi towarzystwo innego psiaka, wtedy zdecydowanie lepiej znosi samotność. Kiedy jest z drugim psem, a człowiek wychodzi z pomieszczenia, to jeżeli jego towarzysza to nie zainteresuje, to Napi wogóle nie zwraca na to uwagi.
Po przeprowadzce do nowego domu obowiązkowo przez dwa tygodnie Napi powinien zostawać w klatce kenelowej. Po tym czasie można spróbować zostawiać go już bez niej.
Szukamy dla Napiego domu tymczasowego lub stałego z opiekunem, który będzie świadomy tego, ze z Napim trzeba będzie jeszcze trochę popracować.

>>Więcej o NAPIM