Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
naomii12
12 czerwiec 2013r.

„Krótka historia miłośniczki psów, która zakochała się w kocie.
Nie przepadałam za kotami. Uważałam, że to straszni indywidualiści, którzy nie potrafią prawdziwie pokochać człowieka – nie to co psy. Nadszedł dzień gdy cała rodzina podjęła decyzję, że w naszym domu brakuje zwierzaka. Mąż i dzieci przekonały mnie, że kot to właściwy wybór. Zgodziłam się.
Tak z fundacji Głosem Zwierząt adoptowaliśmy kotkę. W przeciągu kilku dni zmieniłam zdanie o kotach. Nie wiem czy to osobowość właściwa tylko naszej Naomi czy trafiła nam się hybryda kota z psem, ale zakochałam się. Naomi jest niezwykle kontaktowa, może nie jest wielkim pieszczochem, ale wieczorne lelańsko z Panią to już rytuał. Chodzi za mną jak pies, a gdy słyszy domofon biegnie pod drzwi i czeka na przybysza. Dla dzieci również okazała się doskonałym towarzyszem. Uwielbia zabawy z nimi, a
kiedy stają się za bardzo natarczywe wycofuje się na bezpieczną odległość (czytaj: wysokość) – nigdy nie syczy ani nie atakuje.
Jest też pożyteczna. Nasze parapety wolne są od nieczystości pozostawiane przez ptaki, ponieważ żaden nie jest w stanie długo usiedzieć gdy nasza kotka zawzięcie skacze na szyby. Tej wiosny nie wiemy też co to owady w naszym domu (muchy czy komary), gdyż Naomi upolowuje je wszystkie.
Stała się prawdziwym członkiem naszej rodziny i z okazji zbliżającej się półrocznicy naszego wspólnego życia kupiliśmy jej metrowy plac zabaw widoczny na zdjęciach.”

>>Więcej o NAOMII