Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
limka24
14 sierpień 2013r.

Limka jest niezwykłym połączeniem skrajności, które objawiają się najczęściej zależnie od pór dnia, rano wtulona do opiekuna, jest najgrzeczniejszym i najbardziej potulnym kotkiem jakiego można sobie wyobrazić, rozespana, lubi przytulać się do rąk i łasić cały czas przy tym mrucząc. Jednak gdy nastaje wieczór Limka, instynktownie przypomina sobie o swoich dzikich korzeniach i wkracza w nią charakter bardziej podobny do Pantery niż kotka domowego, poluje na zabawki, z których jej ulubionymi są myszki, zrobione ze sznurka, wspina się na fotele i biega z prędkością światła, od jednego końca mieszkania do drugiego, zamieniając pokoje w jej własną dżunglę.
Limka jest kotkiem bardzo wdzięcznym, uwielbia jeść, ale nawet głodna, zawsze zanim zabierze się za posiłek, najpierw łasi się do opiekuna znad pełnej miski. Jest nieodłącznym towarzyszem, lubi brać czynny udział w życiu domu i zawsze znajduje się blisko opiekuna. Co więcej, Limka okazała się być kotkiem wrażliwym na sztukę, lubi wpatrywać się w obrazy, ale jej największą miłością, jest kino. Zawsze siada wtedy na kolanach i ogląda co dzieje się na ekranie.
Limka na pewno potrzebuje domu w którym znajdzie ludzi cierpliwych, gdyż proces jej oswajania, dla każdego człowieka przebiega indywidualnie, jednak gdy już raz zaufa, staje się nieodłącznym kompanem i najukochańszym kotem jakiego można by sobie wyobrazić. Potrzebuje człowieka dla którego nie będzie problemem, że lubi spać w łóżku razem z człowiekiem, ponieważ już od pierwszego dnia pobytu w domu tymczasowym, pokazała, że łóżko traktuje jako wspólne legowisko.

>>Więcej o LIMCE