Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

schronisko_plakat_pora_na_seniora

07 wrzesień 2013r.

W sobotę wzięliśmy udział w pikniku „Pora na Seniora” organizowanym przez poznańskie schronisko. Celem akcji była promocja adopcji psich staruszków, które bardzo często trafiają do schroniska i już nigdy nie opuszczają jego murów. Do poznańskiego schroniska trafia miesięcznie blisko osiemdziesiąt psów, a średnio co trzeci pies w schronisku to pies powyżej 7 roku życia i jest bardzo trudno znaleźć im dom.
Sobotni festyn miał zachęcić poznaniaków do adopcji starszych psów, przygotowano tablice ze zdjęciami i informacjami o czekających na nowy dom psich seniorach, a pPracownicy schroniska udzielali także porad i informacji na temat starszych psów – opieki nad nimi i wymagań.
Podczas festynu przeprowadzona była zbiórka funduszy, które zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznej karmy weterynaryjnej dla starszych psów z poznańskiego schroniska.
Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci m.in. zjeżdżalnie, kolejkę jeżdżącą po parku i trampolinę, oraz malowanie bud. Najmłodsi mogli też brać udział w konkursach plastycznych oraz wiedzy o zwierzętach.

>>Więcej o PIKNIKU