Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Aśka (Atosowa)
30 październik 2013r.

Atosowa zamieszkała w domu tymczasowym i już mamy pierwsze informacje jak przebiega aklimatyzacja.
Atosowa jest przyjaznym pieskiem i jednocześnie dobrym stróżem. Ma bardzo dużo pozytywnej energii, którą wykorzystuje podczas biegania z drugim psem.
Ma śliczne oczka o barwie „ciepłego” bursztynu. Jej czarną sierść podkreślają rude znaczenia. Wyglądem i charakterem może konkurować z niejednym rasowcem.
Ze względu na swoją łańcuchową przeszłość suczka bywa małym dzikuskiem. Jednak jest bardzo mądra i szybko się uczy. Dlatego potrzebuje opiekuna, który z cierpliwością podejmie się oswojenia suczki ze światem ludzkich obyczajów.
W chwili obecnej zajmujemy się takimi podstawami jak nauka czystości czy chodzenie po różnych powierzchniach (np. na panelach porusza się jak początkująca łyżwiarka na lodzie)
W nauce Asi bardzo pomocny jest pies rezydent. Suczka uwielbia towarzystwo swojej nowej koleżanki i chętnie ją naśladuje. Jest uległa, ale gdy rezydentka bywa nachalna, Asia zdecydowanym warknięciem, potrafi pokazać, że granica tolerancji została przekroczona.
Wydaję się być psem zrównoważonym. Ma duże rokowania na idealnego, oddanego towarzysza, o którym większość z nas może tylko pomarzyć.
Jednak warto podkreślić, że Asia ma tendencje do bycia psem „nachalnym” i „marudzącym”. Dlatego ważne aby przyszły opiekun, poza dobrym sercem, miał dużo cierpliwości, konsekwencję w działaniu i świadomość, że to od niego zależy, które cechy suczki na stałe wpiszą się w jej charakter.
Biorąc pod uwagę fakt, że była zwierzakiem łańcuchowym, Aska zadziwia swoim zaufaniem w stosunku do człowieka.

 
>>Więcej o ATOSOWEJ