Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
mela17
22 listopad 2013r.

„Z przyjemnością powiadamiam, że Mela oswaja się i przyzwyczaja do nowego domu.
W samochodzie się bała i płakała. Ale w domu nie uciekła gdzieś w kąt czy pod kanapę, ostrożnie po trochu zwiedzała mieszkanie, obwąchiwała, gotowa w każdej chwili na ucieczkę do łazienki ( tam wyszła z transporterka, żeby do kuwety od razu ją przełożyć). Po mniej więcej pół godzinie przyszła do pokoju i zareagowała na zaczepki zabawką i ładnie się bawiła. Potem się wycofała i sobie leżała obserwując otoczenie. Nie interesowała się jedzeniem, tylko obwąchała. Późnym wieczorem przeniosła się ze zwiedzaniem do kuchni i znów się ze mną bawiła. W nocy po wędrówkach ulokowała się w łazience, wzięłam ją potem do pokoju na legowisko, a rano się obudziłam z kotem w nogach na pościeli.
Dziś już pojadła, skorzystała z kuwety, ale sama jeszcze ma problem z jej lokalizacją, więc był jeden „grubszy” wypadek. Jest już spokojniejsza, tzn. mniej czujna, teraz nawet sobie podsypia koło nas. Podkłada się do głaskania po trochu i mruczy.
Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Musi się jeszcze oswoić z większą ilością hałasów, bo jednak u pani Gosi miała większy spokój, i z „czymś ” takim jak dziecko. Jacek już okrzepł i nie próbuje się kotu narzucać, więc ich stosunki powinny się ułożyć.”

>>Więcej o MELI