Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
tao12
10 listopad 2014r.

„Witam serdecznie
oto najnowsze wieści od Tao, który jest obecnie świętuje u nas swój mały jubileusz, mianowicie jest u nas roczek.
W momencie kiedy przybył tutaj rok temu ważył 27 kg obecnie ma 41 kg i wcale nie oznacza to, że ma nadwagę, wystarczy spojrzeć na załączone aktualne zdjęcia i porównać je z tymi z przed roku.
Tao zbudował piękną masę mięśniową, jest silny, szybki i przebiegły.
Nad Wartą nie ma nikogo kto by go nie znał. Jest przyjacielski dla większości psiaków, można więc powiedzieć, że jest małym celebrytą terenów nadwarciańskich wszystkich bywalców urzeka jego ciągły uśmiech na pysku i pogodny radosny charakter.
Uwielbia biegać, bawić się i aportować nad Warta spędzamy godziny i nigdy nam się to nie znudzi. Kaczki i zające już nie mogą sobie swobodnie chadzać po warciańskich ścieżkach odkąd bywa tam Tao, możliwość pogonienia za zającem czy kaczką to dla niego prawdziwa gratka ma dużo cech charakteru psa myśliwskiego.
Co do zdrowia u Tao, zdiagnozowano arytmię. Weterynarz twierdzi, że póki co nie jest ona groźna, jednak nie wolno tego bagatelizować, dlatego dzielnie przyjmuje codziennie tabletki, która zapisał nam psi pan doktor.
Nasza rodzina jest w nim zakochana. wszyscy uwielbiają go tulić, a pieszczot nigdy nie jest za dużo. Zdarza mu się czasem trochę nabroić skarpetki i rękawiczki nigdy nie są przy nim bezpieczne. Ciekawość naszego psiaka doprowadziła nie raz do tego, że niejedna torba z zakupami pozostawiona samotnie została dogłębnie przeszukana, obwąchana, a czasem skonsumowana. Tao jest dość dużym psem, także żaden blat czy szafka nie są dla niego za wysokie. zdarza mu się nawet o 3 rano, sięgnąć swoja ulubiona piłeczkę z górnej polki i biegać z nią po mieszkaniu. Do pracy też dzięki niemu nigdy nie zaśpię, bo Tao jest zawsze u mnie o 5.30 na nasz wspólny, pierwszy spacer.
Generalnie myślę, że jest szczęśliwym psem, a dzięki niemu i my jesteśmy szczęśliwi mógłbym pisać o nim godzinami: o tym jak z nami rozmawia, na swój psi sposób, jak się obraza gdy mu czegoś nie pozwalamy, jak wzdycha gdy wieczorem zachowujemy się za głośno lub pali się światło a piesek chce spać ma fantastyczny charakter. Rozumiemy się bardzo dobrze. potrafimy odczytywać nasze wzajemne emocje i przez ten rok nauczyliśmy się komunikować. Wiemy o sobie bardzo dużo, a Tao jest naszym najlepszym przyjacielem i nie wyobrażamy sobie dnia bez niego.
pozdrawiamy
Asia Kuba i Tao”

>>Więcej o TAO