Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

niufek02
11 luty 2014r.

Otrzymałyśmy telefon w sprawie chorego kota w Swarzędzu. Zgłoszenie mówiło o trudnościach z poruszaniem się, zaropiałych oczach, katarze, ogon jakby złamany, a stan ten miał trwać od 2 tygodni (!). Z braku możliwości natychmiastowego wyjazdu do Swarzędza poprosiłyśmy o pomoc Dziewczyny z „Pomagajmy Kotom”, które podjechały i zabrały kota do lecznicy, za co bardzo im dziękujemy.
Na miejscu okazało się, że kocur ma około 5-8 lat, trudno dokładnie oszacować, ponieważ nie ma części zębów (dlatego wypada mu języczek).
Sierść wskazuje, że całej zimy nie był na zewnątrz, bo ma futerko jakby domowe. Lewe oko nieciekawe, zmiany wytwórcze na oku, bielmo i zrost powieki z rogówką, na pewno widzi tylko częściowo na to oko, co jest wynikiem kociego kataru, najprawdopodobniej z przeszłości.
Do obserwacji i niepokojące:
ogromnie wzdęty brzuch. Zrobiono USG brzucha i pęcherza, nie wykazuje płynu w jamie brzusznej, natomiast ogromne ilości gazu.
Ordynarny – cytujemy weta – stan zapalny pęcherza moczowego, bardzo intensywny osad, bardzo wysokie PH – aż 8, dużo białka w moczu!, wątroba mocno powiększona, ale tu przyczyny na razie nie znane.
Kot niekastrowany, mizialski, ufny, wdzięczny za pomoc, w lecznicy ugniatał łapkami podczas badania, łupież.
Niufek ma katar, został na obserwacji w szpitalu, jutro na czczo zostanie zrobiona morfologia i biochemia, zostały zaaplikowane antybiotyk, porusza się normalnie, ogon chyba po złamaniu, ale w dotyku nie wykazuje boleści więc to nic nowego.
Bardzo prosimy o wsparcie finansowe leczenia Niufka, oraz bardzo pilnie szukamy dla niego domu tymczasowego. Kicik za kilka dni wyjdzie z lecznicy i nie mamy go gdzie zabrać…
Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
tytułem: Niufek

>>Więcej o NIUFKU