Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

bianka11
07 marzec2014r.

„Dzień dobry,
Byłam dzisiaj z Bianką u weterynarza (dr Piotr Orłowski), zrobione zostały badania krwi i została nawodniona (okazało się, że jest  odwodniona). Bianka bardzo mało je, mało pije, rzadko robi do kuwety.
Doktor powiedział, że to może być stres adaptacyjny. Co do jej jedzenia, to mało je, niechętnie je suchą karmę, którą dostałam od Agnieszki, już chętniej jadła mokrą, którą jej dawałam. Dzisiaj w nocy zwróciła co zajadała i ta sucha karma była nawet nie pogryziona. Wszystko to też opisałam Doktorowi, ale poza tym odwodnieniem, to stwierdził, że jest w bardzo dobrym stanie. Jestem w trakcie ustalania diety dla niej.
Jeżeli chodzi o jej adaptację, to pomimo, że jest odważną kotką  (wszędzie wskakuje, próbuje otwierać wszelkie szafki etc.), to
potrzebuje ogromnego zainteresowania (co nie jest równoznaczne z głaskaniem i drapaniem za uchem). Właściwie, to ciągle zwraca na siebie uwagę, łasi się bez przerwy i łazi za mną po całym mieszkaniu. Jest niesamowicie gadatliwą kotką: pierwszą noc całą przegadała (dobrze, że to był weekend), ale na szczęście potrafi też mruczeć jak traktor .
Jest dopiero trzy dni u mnie, ale już wprowadziła do domu taką dobrą aurę. W tym momencie siedzi sobie obok mnie i wygląda na całkiem zadowoloną. Jej ulubionym miejscem jest kanapa, rządzi nią bardzo silną, władczą łapą, nie da się jej zdjąć. Pomimo tego, że jest taka przymilna, to widać w niej niepewność i pewnego rodzaju zdezorientowanie. Czasem jak miauczy to mam wrażenie, że jest tam wiele tęsknoty i nie wiem jak jej mogę pomóc.
Moją największą troską jest jej brak większego zainteresowania  pokarmem. Jest kotem, który wymaga wiele cierpliwości i czasu zanim w pełni odwzajemni przywiązanie, ale wiem, że warto się dla niej starać.
Jutro odbiorę wyniki badań, jeżeli będą większe problemy zdrowotne, to na pewno się odezwę. (…)”

>>Więcej o BIANCE