Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
brego04
17 kwiecień 2014r.

Strach, zagubienie, niepewność – takimi słowami można opisać pierwsze tygodnie pobytu Brego w przytulisku. Mały piesek w typie border collie zupełnie nie radził sobie z otaczającym go światem, reagując przerażeniem praktycznie na wszystkie bodźce.
Czas i wytrwałość wolontariuszek sprawiły, że piesek zaczął zmieniać swoje zachowanie. Systematycznie nabiera większego zaufania do ludzi, bawi się piłką na wybiegu, chętnie oddaje się pieszczotom. Reaguje na swoje imię i ładnie chodzi na smyczy. Wciąż jest w nim trochę nieufności, gwałtowne ruchy i podniesione głosy sprawiają że chłopak reaguje niepewnością, jednak dostrzegamy u niego znaczną poprawę, z wizyty na wizytę w przytulisku jest coraz lepiej.
Piesek z ciekawością ogląda świat i obserwuje wszystko, co się wokół niego dzieje. Brego po chwili sam zachęca do kontaktu. Wystarczy minutka, żeby psiak się przekonał do nowej osoby i sam podaje łapkę, prosi i nadstawia się do głaskania i przytulania.
Szukamy dla niego domu stałego lub tymczasowego, w którym zostanie otoczony miłością i ciepłem, w którym zazna opieki na jaką zasługuje i będzie mógł wrócić do życia.
Brego jest młodziutkim pieskiem – ma około 1,5 roku. Jeśli znajdzie się ktoś kto pokocha tą kruszynę, to będzie się cieszył miłością i oddaniem każdego dnia.

>>Więcej o BREGO