Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

strus01

 

23 kwiecień 2014r.

Wczoraj o godzinie 19:00 odebrałyśmy telefoniczne zgłoszenie z jednego z poznańskich hoteli przy Starym Rynku informującego o tym, że na terenie ich parkingu przebywa kot w bardzo złym stanie, nie rusza się od 14:00. Agnieszka o 20:00 była na miejscu z klatką łapką i transporterkiem, na miejscu zastała kotka w tragicznym stanie, siedzącego pod samochodem. Kot ślinił się bardzo i ruszał dolną szczęką jakby coś przełykając, ale nie chciał tknąć nic do jedzenia, na interesował go tuńczyk, który zazwyczaj kusi bezdomne koty do klatki łapki. Pysio miał zakrwawiony, oczy w strasznym stanie, tylną łapę (co słabo, ale widać na zdjęciu) nienaturalnie wygiętą. Próby wywabienia kota spod auta skończyły się jego desperacką ucieczką na sztywnych łapach, kot wszedł pod bramę terenu prywatnego, zrobiło się ciemno, nie udało się 
Następnego dnia rano w piątkę byłyśmy na miejscu, teren, na który wszedł kot okazał się być terenem szpitala, a przejęta załoga szpitala wpuściła nas bez problemu. Po godzinie poszukiwań – jest ! Namierzony, znów pod samochodem. Tym razem miałyśmy podbierak, więc po wywabieniu kota spod auta udało nam się złapać wycieńczonego futrzaka.
Kot nie wiele ma, ale od nas na dobry początek otrzymał imię, Struś (związek ze szpitalem nie przypadkowy  ).
Struś przebywa w klinice weterynaryjnej gdzie przechodzi szereg badań mających na celu ustalenie co kotu dolega.
Na pierwszy rzut oka Pani Doktor oceniła, że stan jego pyska o jedna wielka rana – nadżerka, stąd ślinotok i niechęć do jedzenia.Co więcej dolega Strusiowi dowiemy się jutro po 15:00.

Prosimy… pomóżcie. Ciepłą myślą, słowem, a może i złotówką. Zapowiada się długie leczenie, a kieszeń fundacji jest mocno nadszarpnięta.

Fundacja Głosem Zwierząt
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW
tytuł wpłaty: kot Struś

Można nas też wspomóc poprzez Siepomaga:
http://www.siepomaga.pl/f/glosemzwierzat

>>Więcej o STRUSIU