Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
spinka23
18 czerwiec 2014r.

Dawno nie pisałyśmy co słychować u Spinki, koteczki, która jakiś czas temu wzbudziła tyle emocji swoją smutną historią. Tym, którzy nie pamiętają przybliżymy, że Spineczka ucierpiała w trakcie orkanu w zeszłym roku, najprawdopodobniej coś ją przygniotło i została sparaliżowana. W tamtym czasie otrzymała od Państwa dużo wsparcia, moralnego (wiele ciepłych słów i myśli) i finansowego, dzięki czemu przeszła skomplikowaną operację i rehabilitację.
W między czasie jednak chorowała, czasem się „zatykała” i wymagała lewatywy, czasem przydarzał się krwiomocz. Postępy w rehabilitacji są, ale nie tak duże jak sobie życzyliśmy na początku jej drogi o zdrowie. Dzięki rehabilitacji nie zanikły mięśnie, Spinka ma czucie w nóżkach, odpycha nimi rehabilitantów nie używa jednak nóżek do chodzenia, jakby zapomniała już o tym nawyku i po prostu ciągnie nóżki za sobą. Czasem potrafi ustać przez kilka sekund. Nadal załatwia się pod siebie. Nie używa kuwetki tylko podkładów higienicznych, je specjalistyczne jedzonko.
Szukając pomocy w dalszej rehabilitacji znalazłyśmy to miejsce w Poznaniu:

http://www.rehabilitacjapsowikotow.pl/

Przedwczoraj umówiłyśmy się na spotkanie i wraz z opiekunami Spinki i samą zainteresowaną pojechałyśmy na wizytę.
Okazało się na szczęście, że jest jeszcze wiele rzeczy, które możemy zrobić dla kotki. Rehabilitanci są pozytywnie nastawieni.
Niestety wymaga to codziennych wizyt w ośrodku.
Spinulka powinna przez najbliższe 3 tygodnie codziennie (!) przychodzić na rehabilitację na bieżni. Karnet na kocią siłownię, na 10 sesji na bieżni, to 100zł (po zniżkach dla fundacji). Potrzebujemy na początek trzech karnetów. Pierwsza wizyta kosztowała z kolei 50zł. Bardzo prosimy o wsparcie, żeby Spinka nie zaniedbała postępów i mogła ćwiczyć dalej.
Jeśli ktoś mógłby kupić jej też jedzonko, chętnie przyjmiemy Royal Canin Fibre, oraz wspomniane wcześniej podkłady higieniczne.
Fundacja Głosem Zwierząt
ul Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
nr konta: 04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Podziękowania:
Dom tymczasowy Spinki poświęcił się kotce całkowicie, całe życie podporządkowali małemu niepełnosprawnemu kotu, który nadal nie chodzi. Codziennie kilka razy rehabilitują, masują i zachęcają do chodzenia. Bez niech nic by się nie udało, za co z całego serca im w tym miejscu dziękujemy

>>Więcej o SPINCE