Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

taiga08
23 lipiec 2014r.

Skrzywdzona piękność szuka odpowiedzialnych opiekunów!!!
Tajga choć ma dopiero półtorej roku, ma za sobą wiele koszmarnych doświadczeń. Trafiła do przytuliska wylękniona do tego stopnia, że bała się przez pierwsze dni opuszczać budę. Mała musiała być bardzo źle traktowana przez człowieka, bo bardzo bała się naszego dotyku, podniesionego głosu, jednocześnie mimowolnie wtulała się szukając choć namiastki bezpieczeństwa.
Obecnie mieszka w mieszkaniu w centrum miasta i już wiemy, że miejski zgiełk bardzo ją przeraża, dlatego szukamy dla niej domu, najlepiej z dala od centrum miasta, gdzie sunia będzie miała szansę się wyciszyć i gdzie czuje się najlepiej! Jest psem skrzywdzonym, który potrzebuje bardzo dużo uwagi ze strony nowych właścicieli. Pod okiem behawiorysty robi postępy, jednak nadal nie czuje się zbyt pewnie na zewnątrz, przy ruchliwych ulicach.
Tajga jest bardzo pojętna, w bardzo krótkim czasie opanowała podstawowe komendy, takie jak: „siad”, „podaj łapę”, „poproś”. Suczka potrafi zostawać sama w domu, nie niszczy, jest nauczona czystości, chociaż w momentach stresu zdarza jej się posiusiać.
Mała bardzo potrzebuje regularnej dawki ruchu, uwielbia długie spacery, wzorowo biega przy rowerze i chętnie się bawi. Tajga jest spragniona kontaktu i bliskości. Bardzo lubi być głaskana i przytulana, pozwala się wziąć na ręce, nie ma problemu z zabiegami pielęgnacyjnymi, takimi jak kąpiel i czyszczenie uszu.
Szukamy dla niej odpowiedzialnych właścicieli, gotowych podjąć wyzwanie resocjalizacji Tajgi.

>>Więcej o TAIDZE