Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

gunia01
09 styczeń 2015r.

Około2 miesiące temu pojawiła się nowa koteczka na ulicy Głuszyna, pan dokarmiający grupę wolnożyjących kotów nigdy przedtem jej nie widział. Kotka ewidentnie domowa, podchodziła do wszystkich i miałczała. Mieszkańcy zrobili jej w ustronnym miejscu symboliczną „stołówkę” i regularnie się tam pojawiała. Pani, która regularnie ją karmiła próbowała się dowiedzieć w okolicy czy ktoś nie szuka tej kotki, niestety nikt jej nie znał.
Byćmoże kotka mieszkała na pobliskich ogródkach działkowych Głuszyna, a jak zrobiło się zimno to ktoś ją wyrzucił.
Niestety stadko wolnożyjących tam kotów jej nie przyjęło i odganiało od misek. Wszystko było ok dopóki było w miarę ciepło, ale jak przyszły mrozy kotka marzła na dworze.
Tymczasowo została przeniesiona do kotłowni jednego z budynków. Specjalnie nie trzeba było się wysilać bo bardzo chętnie weszła do transporterka. Kotka jest bardzo kochana i przytulaśna ani nie prycha, nie drapie, a nawet po chwili ugniata powietrze dosłownie po kilku minutach już się tulli do człowieka, pozwala się brać na ręce (chociaż w pierwszym momencie troszkę była wystraszona , ale tylko chwilę).
Może ktos znajdzie dla Guni ciepły kąt u siebie?
Na filmie widać jaka jest przeurocza:

>>Więcej o GUNI