Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
trinity01
24 marzec 2015r.

Jesienią ubiegłego roku zauważyliśmy kotkę tricolorkę błąkającą się po wysypisku śmieci na terenie Zakładu Usług Komunalnych w Dopiewie, gdzie znajduje się przytulisko dla psów. Kotka była zabiedzona i ewidentnie miała problem z jednym oczkiem. Od osób pracujących na wysypisku dowiedzieliśmy się, że kotka żyje tak już dłuższy czas i nie jest wysterylizowana, ponieważ w przeszłości widać było, że jest ciężarna. Żywiła się odpadkami i resztkami karmy dla psów. Pomimo wielu prób nie udało się kotki złapać, była wystraszona i nieufna. Naszą pomoc ograniczyliśmy zatem do zostawiania jej jedzenia w bezpiecznym miejscu. W ubiegłym tygodniu udało się jednak kotkę złapać- była bardzo głodna i dała się skusić na jedzonko.
Możliwe, że kotka się poddała i szukała pomocy, bo w chwili złapania miała ropiejące oczko i bardzo silne zapalenie jelit wywołane zapewne rodzajem pożywienia i zarobaczeniem. Miała ogromny brzuszek wskazujący na ciążę a okazało się, że to jelita są w tak strasznym stanie. Kotkę nazwaliśmy Trinity- przeszła zabieg sterylizacji i korekty powieki, bowiem powieka wywijała się do wewnątrz sprawiając kotce ból i powodując stany zapalne. Co ciekawe kotka nie widzi na to oczko, bo w ogóle nie wykształciła się w nim źrenica- jest tylko tęczówka.
Kotka obecnie przebywa na rekonwalescencji ale za jakiś czas konieczne będzie jej wypuszczenie. Nie chcielibyśmy żeby ponownie trafiła na wysypisko. Byłoby idealnie gdy znalazł się dla niej jakiś domek, może wychodzący, jakaś przystań, gdzie zawsze będzie miała dostęp do jedzenia, bedzie bezpieczna i zaopiekowana. Kotka jest ostrożna w kontaktach z człowiekiem, ale daje sie głaskać i nie jest agresywna. Będziemy na bieżąco informować o jej stanie zdrowia i postępach w kontakcie z człowiekiem.

>>Więcej o TRINITY