Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
kostus02
01 kwiecień 2015r.

Wczoraj Kostek miał bardzo pracowity dzień……a raczej dr Karaś, który zrobił porządek w jego jamie ustnej.
Po zrobieniu zdjęć rtg okazało się, że poza korzeniami wymagającymi usunięcia Kostek cierpi na FORL- w skrócie – resorpcja uzębienia. W lekkiej, z uwagi na chore nerki, narkozie wziewnej wszystkie pozostałości usunięto, pozszywano dziury. Przy okazji narkozy konieczne było oczyszczenie gruczołów okołoodbytniczych, bo Kostuś miał je bardzo mocno zaczopowane.
Dodatkowo kosmetyka- obcięcie pazurów, w tym jednego, który zapewne w wyniku drobnego urazu wrósł w opuszkę i sprawiał ból przy chodzeniu.
Nasz Kostuś okazał sie kotem tak milusińskim jak kosztownym. Zabieg stomatologiczny to koszt 450 zł. Z powodu przewlekłej niewydolności nerek musi jeść karme typu Renal oraz przyjmować codziennie preparat Pronefra ( miesięczny koszt to ok. 60 zł). Kocur swoje juz w życiu przeszedł- to widać po jego futerku, zębach i po opuszkach łapek- są zniszczone, popękane, szorstkie. Nawet nie chcemy wiedzieć jak długo trwała jego tułaczka, co jadł i gdzie spał…..Teraz należy mu się odpoczynek i spokojna kocia emeryturka- najlepiej ze swoim człowiekiem u boku.
Kostka mozna wspomóc wpłacając pieniądze na konto Fundacji z dopiskiem ” Kostek”.
Można również pomóc mu rzeczowo kupując mu karmę mokrą lub sucha dla kotów z PNN lub lek Pronefra.
O domku to nie wspominamy, bo wiadomo, że taka pomoc byłaby dla niego najlepsza. Choćby „tymczas”…

>>Więcej o KOSTUSIU