Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Kotek z wypadku odszedł za tęczowy most

22 październik 2015

Przegraliśmy walkę o Twoje życie na ziemi, ale Twoje życie za Tęczowym Mostem dopiero się zaczyna. To dopiero początek życia bez wielkich i groźnych samochodów, bez bólu i cierpienia. Do zobaczenia tam na miejscu!

O maleństwie wspominaliśmy 20 października na naszym profilu na facebooku:

Natura nie znosi próżni.

Jeszcze niedawno śledziliście z nami losy małej Fasolki, która trafiła do kliniki po tym jak wpadła pod samochód, długo walczyła o zdrowie i życie, a kilka dni temu pojechała do nowego domu.

Wczoraj Straż Gminna przywiozła do zaprzyjaźnionego gabinetu weterynaryjnego około 3- miesięcznego kociaka potrąconego przez auto w Konarzewie. Przewiozłyśmy malucha do całodobowej lecznicy aby miał opiekę i w nocy. Po przywiezieniu do kliniki mocno krwawił z pyszczka- ten krwotok udało się opanować.
Kotek został uderzony w główkę, jest praktycznie nieprzytomny, ale walczy, żyje. Ma silne duszności i objawy neurologiczne Emotikon frown
W nocy miał silne drgawki i konieczne było podanie leków wyciszających. Jego stan oceniany jest przez weterynarza jako ciężki. Ma prawdopodobnie obrzęk płuc i mózgu.
Aktualnie jest podłączony pod tlen i kroplówkę. Dalsza diagnostyka- rtg, tomografia- będzie możliwa dopiero po ustabilizowaniu stanu kociaka. Na ten moment kociak potrzebuje fachowej opieki, która niestety sporo kosztuje, i spokoju.

Bardzo prosimy o wsparcie w imieniu kociaka.

Trzymaliśmy za Ciebie mocno kciuki! Bardzo nam przykro, że tym razem się nie udało. Śpij słodko biedne maleństwo… [‚]