Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Rudi potrzebuje pomocy! Wyleczmy go razem!

20 listopad 2015 r. 

Wczoraj pod opiekę naszej fundacji trafił młody kocurek – Rudi. Jego opiekunka zwróciła się do nas po pomoc dla niego, ponieważ stan kota pogarszał się z dnia na dzień pomimo leczenia w pobliskim gabinecie weterynaryjnym.

Rudi został przygarnięty przez starsze małżeństwo we wrześniu ubiegłego roku jako maleńkie kocię porzucone wraz z bratem przez kotkę. Jako kociak wypadł kotce przy próbie przenoszenia i ma złamany u podstawy ogonek.
Wraz z bratem wykarmiony strzykawką dorastał spokojnie do czasu aż zaczęły się problemy z apetytem, nawracającą gorączką, ropiejącymi oczkami.
Leczenie nie przynosiło poprawy, wręcz stan Rudiego pogarszał się z dnia na dzień – kot przestał jeść, chudł w oczach, chował się w zakamarki, przelewał się przez ręce. Zdesperowana opiekunka zaczęła szukać pomocy, bo już nie radziła sobie z chorobą kota, nie mogła sobie pozwolić także na kosztowną diagnostyką i dalsze leczenie.
Wizyta u weterynarza w dniu wczorajszym potwierdziła kiepski stan kota- wysoka gorączka, apatia, prawe oko zmienione chorobowo- stan zapalny błony naczyniowej. Rudi został w gabinecie gdzie dziś wykonano szereg badań – usg, badanie krwi. Diagnostyka nie była łaskawa dla Rudiego- anemia, leukocytoza, zapalenie żołądka, jelit, wątroby, trzustki, płuc, zapalenie błony naczyniowej oka, silne zarobaczenie, pasożyty zewnętrzne, niewielka ilość płynu w jamie brzusznej.
Na szczęście testy Felv, Fiv – ujemne. Na razie skupiamy się na ustabilizowaniu kota i poprawie jego samopoczucia, aby zaczął samodzielnie jeść. Waży niespełna 2800.

Kocurek potrzebuje naszej pomocy – fachowej opieki i pieniędzy na leczenie. W imieniu Rudiego prosimy o wsparcie.

Dane do przelewu:

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
tytuł: kocur Rudi