Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Potrzebna pomoc dla sparaliżowanego kota Bogdana

28 stycznia 2016 r. 

Potrzebujemy pomocy.

Kochani, od jakiegoś czasu borykamy się z wielkim problem tj. z chorobą kota Bogdana. Problem jest natury finansowej, ale przede wszystkim czasowej. Jakiś czas temu informowałyśmy Was o nim, o kocie, który doczołgał się na posesję mieszkańca Palędzia, sparaliżowany od połowy.

Bogdan ok. 2 tygodnie przebywał w lecznicy w Poznaniu, gdzie stawiano mu kilka diagnoz. Pierwszy lekarz stwierdził zakrzepicę czyli tromboembolizm – choroba ta związana jest z zaburzeniami krzepliwości krwi i tworzącymi się zakrzepami. Oprócz tego Bogdan był w ogólnie złym stanie i został w szpitaliku na leczenie. Po kilku dniach usłyszałyśmy, że to raczej jest uraz rdzenia kręgowego, a nie tromboembolizm więc zdecydowałyśmy się na zdjęcie tomografem by potwierdzić lub wykluczyć, i ze względu na powagę sytuacji zmieniłyśmy lekarza prowadzącego na takiego, którego znamy i któremu ufamy.

Tomograf nie wykazał przerwania rdzenia. Lekarz robiący tomograf uznał, że w takim razie jest to zakrzepica.
Lekarz prowadzący jednak wątpi. Przy zakrzepicy koty nie przeżywają tak długo. Obstawiamy zespół okna uchylnego.
Ta jednostka chorobowa powstaje, gdy zwierzak próbując wydostać się oknem uchylnym klinuje się w nim, najczęściej na wysokości brzucha.

Oprócz mechanicznych urazów tkanek, dochodzi tu przede wszystkim do uciśnięcia aorty brzusznej oraz niedokrwienia uszkadzającego rdzeń kręgowy, tkankę mięśniową i nerwową do tyłu od miejsca ucisku. Niedowład lub paraliż kończyn tylnych może pojawić po jakimś czasie od zdarzenia, niekoniecznie od razu.
Bogdan nie oddaje sam moczu, musimy mu pomagać go wyciskać z pęcherza 4 razy dziennie. Lekarz prowadzący zalecił rehabilitację i dał nadzieję, że przy odpowiedniej dawce ćwiczeń, po rzetelnej pracy z kotkiem, jego sprawność może chociaż w części wrócić. Rehabilitantka pokazała nam jakie ćwiczenia wykonywać. Oprócz tego zalecono magnetoterapię, hydroterapię i akupunkturę.

W poniedziałek Boguś uzyskał wypis ze szpitala i odtąd trwa nasza walka. Nie miałyśmy gdzie kotka zabrać, bo nie mamy nikogo kto mógłby wysiusiać kotka 4 razy dziennie i kto mógłby go rehabilitować 3 razy dziennie zgodnie z zaleceniami.

Ubłagałyśmy zaprzyjaźnioną lek. wet. aby przyjęła kicia do siebie na jakiś czas do gabinetu. Ponieważ lek. wet. jest w tym tygodniu w gabinecie sama, a do rehabilitacji potrzeba dwóch osób, jeździmy 3 razy dziennie pomóc rehabilitować kotka.
Przy kilkudziesięciu innych zwierzętach i kociarni nie dajemy rady. Lek. wet. też nie może trzymać kotka dłużej bo nie może zaniedbywać swoich pacjentów, a Bogdan nie otrzymuje tyle uwagi ile powinien.

Dodatkowo dziś Bogdan ma gorączkę, USG wykazało zapalenie jelit, bardzo powiększone nerki. Musimy wykonać drogie badania pod kątem FIP i toksoplazmozy. Zastanawiamy się czy próbując wyciągnąć go do świata żywych i zdrowych nie męczymy kotka. Ale po akupunkturze tak bardzo mruczał, jakby mniej go bolało…

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz apel to utopia, że możemy liczyć jedynie na cud, ale prosimy przez łzy o pomoc – o przygarnięcie Bogdana. Szukamy kogoś kto weźmie Bodzia do siebie i będzie z nim ćwiczył, może jakiś rehabilitant, może osoba doświadczona w pracy ze sparaliżowanym zwierzęciem. W niedzielę gabinet będzie zamknięty. Zabierzemy kota do naszej kociarni. Nie jesteśmy jednak w stanie zapewnić mu odpowiedniej opieki.

Oprócz tego błagamy o pieniądze… Koszt leczenie Bogdana już dawno przekroczył założoną na niego zbiórkę na Siepomaga, a zapowiada się jeszcze gorzej. Bogdan cały czas przebywa w płatnych szpitalikach, gdzie poddawany jest seriom badań i kosztownemu leczeniu.

Zobaczcie na filmikach jak Bogdan ćwiczy:

https://www.youtube.com/watch?v=8FdQMQxj4Yk

https://www.youtube.com/watch?v=3xmoXTdNCug

POMOCY !
Udostępniajcie nasz apel 

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto:
04 2490 0005 0000 4600 8073 9177
Przelewy zagraniczne:
IBAN: (PL przed nr konta bankowego)
BIC/SWIFT: ALBPPLPW

Dowiedz się więcej o Bogdanie >>