Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

21-02-2016 - ogłoszenie grzecznościowe

21 luty 2016 r. 

Kontakt w sprawie pieska pod numerem tel i mailem podanym na zdjęciu.

„Max to ok. 12-letni psiak po przejściach. Kiedyś miał swój dom jednak jego Pani nie dbała o niego. Był głodzony, niesocjalizowany zarówno z człowiekiem jak z innymi zwierzętami przez co był psem bardzo wycofanym, nieufnym i bojaźliwym. Gdy trafił do schroniska siedział w boksie schowany w kącie, nie dawał się dotykać, głaskać. Na każdy gest w jego kierunku reagował agresją. Poświęcony mu czas zaowocował tym, że w tej chwili Max jest psem, który chętnie wychodzi na spacery, daje się głaskać, przytulać, już się nie boi człowieka.

Wychodzi na spacery również z innymi psami i traktuje je jak przewodników. Z racji swojego wieku niedowidzi i niedosłyszy i przez to na początku na inne psy reaguje obronnie. Z każdym kolejnym dniem staje się coraz bardziej otwarty i bardzo potrzebuje swojego człowieka – tego jedynego, któremu będzie mógł już zaufać na zawsze.

Jeśli tylko znajdzie się chętna osoba lub fundacja, która zechce się Maxem zaopiekować jestem w stanie zorganizować zbiórkę na podróż i sama osobiście go zawieźć tam gdzie będzie trzeba. Choćby to był drugi koniec Polski czy za granicą.”